Заснована українським підприємцем Максом Поляковим космічна компанія Firefly Aerospace оголосила про закриття раунду серії D на суму $175 млн, нині її вартість оцінюється в понад $2 млрд.
- Раунд очолив новий інвестор — венчурна компанія RPM Ventures. Участь брали як наявні інвестори, так і низка нових — серед них GiantLeap Capital та Human Element.
- Залучені інвестиції планують спрямувати на розширення ринку з космічним апаратом Elytra, перехід до масштабного виробництва ракети-носія Alpha та прискорення кваліфікації обладнання для нових ракет, що зараз у стадії розробки.
Голова правління Firefly Aerospace Кірк Конерт каже, що команда готується до 2025 року, «який переосмислить галузь і увійде в історію». Компанія може стати другою з тих, хто висадив комерційний посадковий модуль на Місяць — Firefly повідомляють про готовність розпочати свою першу місію Blue Ghost на супутник Землі в рамках ініціативи NASA з комерційних місячних польотів.
«Команда одночасно готується до численних запусків Alpha в рамках контрактів з Lockheed Martin, L3Harris, True Anomaly, NASA і NOAA, а також спільно з Northrop Grumman розробляє середню ракету-носій. Паралельно компанія завершує остаточну підготовку до першої місії Elytra — космічного апарату, що конфігурується, який надає послуги на орбіті та забезпечує мережу зв’язку в далекому космосі», – йдеться на сайті.
Торік Firefly оголосили про закриття третього траншу раунду серії C, таким чином зібравши близько $300 млн. У вересні 2023-го компанія провела успішний пуск своєї ракети Alpha в межах місії Victus Nox на замовлення Космічних сил США (USSF). Це був вже третій успішний пуск ракети Alpha.
Firefly Aerospace заснував українець Макс Поляков у 2017 році, викупивши іншу збанкрутілу аерокосмічну компанію. Firefly Aerospace орієнтувалась на ринок США і співпрацю з NASA, водночас мала науково-дослідний центр в українському Дніпрі.
В листопаді 2021 року Комітет з іноземних інвестицій США надіслав Полякову, який володів 58% акцій компаній, лист з вимогою продати свою долю через побоювання щодо держбезпеки США — тамтешній уряд побоювався втрати цінних технологій в країні, де з 2014 року триває війна. Поляков погодився на умови, передавши свої акції СЕО компанії Тому Маркьюзіку всього за $1.