Три українські команди розробників потрапили до переліку 40 найкращих у межах міжнародного хакатону NASA Space Apps Challenge 2024, серед 15 000 команд з усього світу. Про це повідомив Роман Малькевич, Local Lead заходу у Києві.

Він зазначив, що це історичне досягнення для України. Переможців конкурсу оголосять у січні.

Які проєкти відібрали

До фінального списку увійшли три українські розробки:

  • NVS-knot

Команда розробляє інструмент для оцінки умов посадки, використовуючи дані про вологість ґрунту з SMAP та евапотранспірацію з OpenET. Мета — допомогти фермерам долати виклики, пов'язані з погодними змінами, посухами та повенями.

  • LazyVarenyky

Їхнє завдання полягає у створенні застосунку або інтерфейсу, який дозволить студентам обирати екзопланету, а потім відображати інтерактивну зоряну мапу чи експортувати зображення для перегляду на комп’ютері чи у VR-пристрої, де користувачі зможуть малювати й давати назви сузір’я.

  • Craft Lab

R&D-лабораторія, що спеціалізується на 3D-друці та робототехніці. Команда має створити цікаві та доступні навчальні матеріали, які, використовуючи творчий підхід, розкажуть студентам про дива екзопланет. Традиційні освітні матеріали на цю тему можуть бути недоступними для всіх, особливо для тих, хто живе в малозабезпечених громадах або має обмежений доступ до ресурсів.

Відеопрезентації проєктів доступні для перегляду онлайн.

Що відомо про NASA Space Apps Challenge

NASA Space Apps Challenge — це щорічний міжнародний хакатон, який проводиться під егідою NASA з 2012 року. Учасники з усього світу отримують завдання від космічного агентства, аби за 48 годин запропонувати інноваційні рішення.

Нагадаємо, що минулого року проєкт української команди Storm Prophet, який прогнозує геомагнітні шторми за допомогою аналізу даних DSCOVR та LSTM-моделей, здобув перемогу в категорії «Найкраще використання даних».