Helsing став одним з найдорожчих стартапів Європи, який оцінюється у €5 млрд, завдяки розробці штучного інтелекту для дронів та винищувачів, а тепер займається виробництвом власної зброї. Про це пише Bloomberg.

Стартап розробив ударний дрон під назвою HX-2, здатний переносити боєприпаси та працювати без пілотних команд чи GPS-навігації. Розробка орієнтована на зростаючі військові потреби України та НАТО у протистоянні російській агресії. Helsing виходить на ринок ударних дронів, який переважно заповнений безліччю дрібних виробників. Цей крок відбувається у той час, коли європейські уряди готуються до можливого скорочення підтримки США України. Новий дрон можна інтегрувати з іншими видами озброєння, такими як танки чи артилерійські системи. Це, за словами співголови Helsing Торстена Рейла, створює рівень стримування, який зараз недосяжний. Стартап ще не підписав жодних контрактів на новий ударний безпілотник.

За інформацією компанії, HX-2 може долати відстань до 100 км і може бути обладнаний системою штучного інтелекту Altra, яка дозволяє сканувати місцевість і виявляти цілі навіть за умов GPS-глушіння. Це особливо важливо для України, де російська РЕБ значно ускладнює використання безпілотників. У червні Німеччина оголосила про поставку Україні ударних дронів, зокрема 4 000 одиниць моделей HF-1, які розроблені Helsing спільно з українським партнером назва якого не називається з питань безпеки. HF-1 пройшли сертифікацію українського уряду як стійкі до GPS-глушіння.

Helsing планує виробляти десятки тисяч дронів щорічно, забезпечуючи їхню вартість нижче за аналогічні моделі на ринку. У компанії наголосили, що жоден компонент дронів не походить із Китаю. Виробництво HX-2 розпочалося наприкінці 2023 року, а у майбутньому Helsing має намір створювати більше апаратних рішень. Компанія співпрацює з Airbus і Saab, займається модернізацією винищувачів Eurofighter і розробляє системи штучного інтелекту для аналізу радіолокаційних даних.

Нагадаємо, США нададуть Україні $800 млн військової допомоги для виробництва власних безпілотників дальнього радіуса дії. Цей крок є свідченням нової політики Вашингтона, спрямованої на зміцнення здатності України вести війну власною зброєю на власних умовах.