Defense tech кластер Brave1 та інвестиційний фонд D3 провели Jammer Hackathon з пошуку найкращих радіоелектронних рішень для боротьби з ворожими дронами. Перше місце посів проєкт подавлення сигналів керування та передачі відео й отримав $20 000, про це повідомили AIN.UA.
Відповідно друге місце посіли Himera з проєктом реактивної системи РЕБ «ФОРТ» та отримали $10 000. Отримали $7 000 та розділили третє місце:
- команда «Пугач» із засобом виявлення та спуфінгу відео FPV;
- команда Phantom Defense з алгоритмом виявлення та подавлення каналів керування та відео БпЛА;
- команда SPRMT із системою підтримки рішень радіомоніторингу пеленгації та протидії БпЛА;
Хакатон тривав три дні та зібрав понад 70 учасників. Усі шукали рішення за двома напрямками:
- унеможливлення та перешкоджання роботі найбільш використовуваних ворогом комерційних дронів на кшталт DJI Mavic 3 або Autel 4T шляхом здійснення кібервпливу, впливу на протоколи керування та компоненти БпЛА;
- автоматизація виявлення FPV та анонімізованих комерційних дронів, визначення напрямку та автоматичне супроводження;
Організатори також повідомляють: команди, які продемонструють найкращий прогрес у найближчий місяць, зможуть претендувати на додатковий призовий фонд у розмірі $50 000.
Що відомо
Brave1 — український кластер оборонних технологій, метою якого є швидке забезпечення українських військових ефективними технологічними рішеннями. Наразі кластер працює з понад 1400 виробниками, а на платформі зареєстровано більше як 3100 розробок.
D3 — венчурний інвестиційний фонд, який інвестує кошти в український defense tech. Фонд заснували у 2022 році, він зосереджує роботу на інвестиціях на ранніх стадіях.