Державний оператор тилу (ДОТ) розробляє модуль у системі DOT-Chain, через який здійснюватиметься забезпечення Збройних сил України безпілотниками, засобами радіоелектронної боротьби та розвідки, наземними роботизованими комлексами та наземними станціями керування. Про це повідомляє Міноборони України.

Цифровізація має зробити процес прозорішим і пришвидшити постачання критично важливих для фронту засобів виконання бойових завдань. Рішення ґрунтується на успішному досвіді системи DOT-Chain, яка скоротила цикл постачання продуктів харчування для ЗСУ в чотири 4 рази.

У DOT-Chain Defense підрозділи бригади зможуть самостійно обирати необхідні їм засоби, відповідно до наявних у них бюджетів. Передбачений функціонал дозволить встановити пряму взаємодію між виробниками та постачальниками БПЛА, РЕБ/РЕР, НРК та НСК, Державним оператором тилу й кінцевим користувачем — військовими.

З першої половини 2025 року запрацює саме функціонал збору потреби, який відбуватиметься таким чином:

  • кожен підрозділ бригади формує заявку відповідно до поставлених бойових завдань;
  • відповідно до заявок від бригад ДОТ формує замовлення на виробників.

У грудні 2023 року в Україні запустили Державний оператор тилу — ДОТ. Це агенція, що забезпечує майнові потреби Збройних сил. ДОТ розробив IT-продукт — систему DOT-Chain, куди перенесли всі дані про майно на балансі ЗСУ. Раніше ми розповідали, як створювали DOT-Chain, як система має працювати та як тестували продукт.

Наприкінці вересня 2024 року Міністерство оборони України повідомило про перші результати впровадження цифрової системи DOT-Chain, яка розпочала свою роботу 11 вересня. За менш ніж місяць через платформу, спрямовану на диджиталізацію процесу постачання харчування для Збройних сил України, закупили понад 500 млн кг продуктів, зокрема замовили майже 73 млн яєць.

Читайте також: «Ми прагнемо перетворити «Резерв+" на онлайн-ТЦК». Інтерв’ю з Катериною Черногоренко про цифрові зміни в армії