Міністерство економіки надіслало розʼяснення банкам щодо недоцільності вимоги розкривати банківські дані під час реалізації державних програм «Зимова єПідтримка» та «Національний кешбек».

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Програма «Національний кешбек»

Для нарахування кешбеку за українські товари уряду потрібно дані виключно про транзакції, що стосують повернення чи купівлі відповідних товарів. 

«Дозвіл на передачу даних про транзакції за ці покупки учасник програми надає у разі зацікавленості брати в ній участь. Інформація про зазначені платіжні операції є підставою для нарахування кешбеку за конкретні покупки», — йдеться у повідомленні Мінекономіки.

Даних про інші транзакції для реалізації програми уряд не потребує і не запитує від банків.

Програма «Зимова єПідтримка»

Банки не повинні вимагати згоду на розкриття інформації про транзакції з особистих рахунків чи інші персональні дані, які не стосуються безпосередньо виплати.

Закрити банківську картку «Національний кешбек» або відкликати наданий дозвіл можна у будь-який момент. Для цього потрібно звернутись до підтримки банку.

Про що сперечались monobank і ПриватБанк

Нагадаємо, 4 грудня 2024 року співзасновник monobank Олег Гороховський опублікував умови відкриття картки «Національний кешбек» у державному ПриватБанку, за якими банк отримує дозвіл на розкриття «банківської таємниці» третім особам.

«Вам не завадить дізнатися на що ви погодилися. Покажіть це знайомим. Ще не запізно це виправити – інші банки таке не роблять», — написав бізнесмен.

У відповідь на це ПриватБанк заявив, що передає лише дані про транзакції витрат або повернень українських товарів у магазинах, як і всі учасники програми «Національний кешбек». 

«Будь-які інші операції чи дані клієнтів не розголошуються. Маємо надію, що усі банки-учасники програми також будуть чесними перед своїми клієнтами, надаючи інформацію про умови прозоро і розгорнуто. Банк залишає за собою право звернутися до компетентних органів для захисту своєї ділової репутації», — йдеться у повідомленні пресслужби. 

Гороховський після цього заявив, що ПриватБанк «пригрозив судом за те, що я прочитав їхній договір».

Станом на 10 грудня 2024 року українці подали понад 6 млн заявок на виплату 1000 грн через «Дію» за програмою «Зимова єПідтримка». З них майже 1,6 млн заявок — виплата на дітей.

Читайте також: Продаж українських продуктів зріс на 9,5% після запуску «Національного кешбеку»