Співробітники Revolut та перші інвестори продали майже $1 млрд акцій із серпня після того, як компанія з українським корінням отримала банківську ліцензію у Великій Британії. Такий розмах продажів свідчить про трансформацію з фінтех-новачка до серйозного банківського конкурента, пише Financial Times.
- Йдеться, що група двічі продовжувала вторинний продаж акцій. Спочатку дозволили продавати акції лише нинішнім працівникам, а потім дали можливість деяким раннім інвесторам та колишнім співробітникам.
- Джерела видання кажуть, що ранні інвестори продали акцій на близько $500 млн у другому раунді. За їхніми словами, загальний обсяг продажу перевищує $1 млрд.
- Засновник і головний виконавчий директор компанії Нік Сторонський отримав від $200 млн до $300 млн у першому раунді.
- Продаж привернув увагу інституційних інвесторів, в тому числі інвестора з Абу-Дабі Mubadala — він вперше придбав частку в компанії.
Revolut провів понад три роки в очікуванні банківської ліцензії у Великій Британії та зазнав низки невдач. Це обмежило його привабливість для інвесторів.
Схвалення заявки на отримання ліцензії цього літа відкрило шлях для припливу нових інвесторів, які прагнуть підтримати швидкозростаючий фінансовий стартап. Заможні клієнти приватного банку Goldman Sachs були серед тих, хто приєднався до реєстру акціонерів у другому раунді продажу акцій цього року.
Revolut заручився підтримкою великих фінансових установ і забезпечив собі оцінку в $45 млрд.
Нагадаємо, нещодавно у застосунок Revolut додали українську мову. Хоча наразі застосунок недоступний на території України.
Компанію заснували у 2015 році українець Влад Яценко та росіянин Микола Сторонський. У жовтні 2022 року Сторонський, який має ще й британський паспорт, відмовився від російського громадянства.
Штаб-квартира компанії розташована в Лондоні. Revolut також має банківську ліцензію в Литві.
Компанія пропонує як особисті, так і рахунки для бізнесу. Станом на сьогодні, Revolut використовують понад 50 млн користувачів з різних країн.