Оновлено 30 грудня. У Мін'юсті також повідомили про відновлення роботи:
- Єдиного реєстру довіреностей
- Спадкового реєстру
- Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів
Відтепер нотаріуси можуть повноцінно здійснювати реєстрацію довіреностей, заповітів та спадкових справ, а також проводити перевірку спеціальних бланків. Всі нотаріальні дії, які були вчинені під час відсутності доступу до реєстрів, будуть внесені впродовж 5 робочих днів. Впроваджено посилені заходи кіберзахисту.
26 грудня у «Дії» відновили процес бронювання працівників від мобілізації після масованої кібератаки росіян. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«”Дія” сама підтягує працівників, яких можна забронювати, і перевіряє відповідність вимогам. Подаєте заяву і чекаєте 72 години, далі відповідь приходить окремо по кожному в особистий кабінет заявника», — повідомив Михайло Федоров.
19 грудня 2024 року українські держреєстри зазнали наймасштабнішої зовнішньої кібератаки. Через атаку тимчасово припинили свою роботу реєстри Міністерства юстиції й сервіс «Дія». У Центрі протидії дезінформації наголосили, що дані з «Оберегу» не втрачені. Натомість у «Дії» тимчасово припинили роботу такі сервіси:
- послуги ФОП і ТОВ;
- перереєстрація авто;
- бронювання працівників;
- єВідновлення;
- витяг із ЄДР;
- актові записи;
- повідомлення про пошкоджене/знищене майно.
Наразі процес бронювання відновлено. Він працює за схемою, як і раніше:
- зареєструватися та авторизуватися в електронному кабінеті на порталі «Дія»;
- у розділі «Послуги» обрати "Бронювання працівників";
- перевірити дані про компанію;
- заповнити дані про працівників, яких подають на бронювання;
- підписати документи.
Результат заявки стане відомим протягом 72 годин. Його можна буде передивитись в електронному кабінеті, а також у застосунку «Резерв+» працівника, якого бронює підприємство.
Читайте також: Масштабна кібератака на державні реєстри. Чому це сталося та як вберегти інші системи – пояснюють фахівці з кібербезпеки