Верховний суд США підтримав закон, що може призвести до заборони TikTok
Верховний суд США у п'ятницю, 17 січня, підтримав закон, що потенційно може заборонити використання соціальної мережі TikTok у країні. Як повідомляє NBC News, судді в неофіційній заяві без жодних заперечень відхилили скаргу компанії на порушення свободи слова.
Відповідно до закону, підписаного у квітні минулого року, власник платформи, китайська компанія ByteDance, мав 270 днів, які спливають у неділю, 19 січня, щоб продати платформу. Якщо продаж до цього терміну не відбудеться, популярний сервіс для обміну відео, яким користувалися понад 170 млн американців, буде заблокований. Причиною такого рішення є побоювання щодо національної безпеки США.
Але залишається незрозумілим, як заборона працюватиме на практиці, оскільки прецедентів блокування великих соціальних мереж у США раніше не було. Залишається незрозумілим і механізм виконання заборони.
За даними Reuters, TikTok не можна буде завантажити в магазинах застосунків Apple і Google. Крім того, американським компаніям заборонено надавати послуги з підтримки, оновлення чи розповсюдження програми.
Користувачі, які вже завантажили застосунок, можуть продовжувати його використовувати, проте без можливості отримувати оновлення чи технічну підтримку. При спробі відкрити TikTok з’являється push-повідомлення, яке пояснює причини заборони та пропонує зберегти свої дані.
Долю TikTok може вирішити Трамп
Рішення суду також перекладає відповідальність за виконання заборони на новообраного президента Дональда Трампа, інавгурація якого відбудеться наступного дня після набуття чинності заборони. Адміністрація Байдена заявила, що залишає виконання заборони на розсуд Трампа.
Один із можливих варіантів — продовжити термін для продажу TikTok на 90 днів, використовуючи спеціальну норму закону.
TikTok зі свого боку планує відключити свій застосунок у США, коли набуде чинності федеральна заборона. ByteDance публічно не змінювала свою позицію щодо того, що застосунок не продається.
Генеральний директор TikTok Шоу Чу планує бути присутнім на інавгурації Трампа разом з іншими керівниками провідних технологічних компаній.
Під час свого першого терміну на посаді Трамп сам намагався заборонити TikTok, але згодом змінив свою позицію.