Вочевидь, американські медіакомпанії намагаються максимально скористатися ситуацією з TikTok і переманити його користувачів. На тлі заборони популярної платформи від ByteDance X і Bluesky запускають свої відеострічки у США, а Instagram пропонуватиме своїм користувачам аналог CapCut.

Instagram та Edits

На відміну від інших, Instagram вже давно зробив свою відеострічку Reels, яка майже повністю копіює TikTok. А тепер компанія запускає конкурента популярного відеоредактора CapCut — Edits, анонсував очільник Instagram Адам Моссері.

Річ у тім, що CapCut належить китайській компанії ByteDance. У відповідь на заборону TikTok, відеоредактор також перестав працювати у США. Instagram пропонує користувачам альтернативу та каже, що Edits — це «більше, ніж застосунок для редагування відео».

«У ньому буде окрема вкладка для натхнення, інша — для відстеження ранніх ідей, набагато якісніша камера, всі очікувані інструменти для редагування, можливість ділитися чернетками з друзями та іншими творцями. Також, якщо ви вирішите поділитися своїми відео в Instagram, потужна аналітика про те, як ці відео працюють», — розповів Адам Моссері.

Instagram Edits – новий конкурент CapCut

Скриншот з App Store

Йдеться, що користувачі Apple можуть уже оформити попереднє замовлення в App Store, а ось користувачам Android-пристроїв доведеться почекати. Застосунок буде доступний не раніше як наступного місяця. Поки Instagram тестує його з вибраними кріейторами.

X та Bluesky запускають відеострічку

«Сьогодні в США запускається новий інтерактивний простір для перегляду відео», — йдеться на офіційній сторінці Х.

Соцмережа Ілона Маска вже пробувала тестувати такий формат раніше, але згодом відмовилась від цієї ідеї. Нині ж жителі США можуть знайти нову вкладку із раніше опублікованими відео знизу.

Конкурент Х Bluesky вирішив не стояти осторонь і також запропонував своїм користувачам відеострічку.

«Як і будь-яку іншу стрічку, ви можете закріпити її або ні. Bluesky налаштовується під ваші вподобання», — йдеться в повідомленні компанії.

Заборона TikTok

Нагадаємо, робота TikTok для користувачів у США була припинена пізно 18 січня, напередодні набуття чинності закону, що вимагає припинення діяльності платформи з міркувань національної безпеки.

Проте вже наступного дня соцмережа почала відновлювати свою роботу після заяви обраного президента Дональда Трампа про намір повернути доступ до платформи.

На фоні цих подій американці шукають альтернативні застосунки. Один із найпопулярніших — ще одна китайська відеоплатформа RedNote, яка також викликає занепокоєння щодо безпеки даних.

Американські політики роками висловлювали занепокоєння щодо безпеки TikTok, оскільки китайські компанії зобов’язані виконувати вимоги уряду Китаю, включно з передачею даних.