Два найдорожчих європейських стартапи — французький Mistral і німецький Helsing — оголосили про стратегічне партнерство для спільної розробки штучного інтелекту, щоб зміцнити обороноздатність Європи. Про це компанії повідомили в заяві.
Це партнерство об’єднає ШІ-моделі Mistral і досвід Helsing у військових ШІ-технологіях. Нагадаємо, у грудні торік мюнхенський стартап, який займається розробкою штучного інтелекту для дронів і винищувачів, почав виробництво власної зброї. Helsing розробив ударний дрон HX–2, що використовуються в Україні.
«Спільна розробка буде зосереджена на моделях Vision-Language-Action, які допоможуть оборонним платформам розуміти навколишнє середовище, спілкуватися з операторами зрозумілою мовою та ухвалювати швидші й надійніші рішення у складних ситуаціях», — йдеться в заяві.
Напружена геополітична ситуація у світі змушує технологічні стартапи, які раніше не працювали у сфері Defense Tech, звертати увагу на цю галузь. Наприклад OpenAI раніше забороняла використання своїх технологій у військових цілях, але в січні 2024 року змінила політику, дозволивши певну співпрацю з армією. Уже під кінець року компанія вперше уклала угоду з виробником зброї, що знаменувало найглибшу взаємодію компанії з Пентагоном.
Інший американський стартап Anthropic заявив, що надасть доступ до свого штучного інтелекту розвідці та оборонним службам США через партнерство з Palantir Technologies.
Свої правила також змінюють і великі гравці. Нещодавно Google видалив свою обіцянку утримуватися від використання штучного інтелекту для потенційно шкідливих застосувань, таких як зброя та стеження.