«Укренерго» повертає аварійні відключення світла для промисловості та бізнесу за графіком через посилені російські обстріли по інфраструктурі.
Водночас бізнес шукає шляхи вирішення проблеми. З початку 2025 року підприємці отримали 1643 пільгових кредитів, зокрема на енергостійкість.
AIN публікує добірку актуальних кредитних програм для бізнесу на посилення енергонезалежності.
Доступні кредити 5-7-9%
За отримані кошти можна придбати газотурбінні, газопоршневі чи біогазові установки. Кредити видають у розмірі до 150 млн грн, з максимальним строком до 10 років.
До програми долучилися понад 40 банків. Повний перелік за посиланням.
«Додай енергії своєму бізнесу» від держбанку Німеччини
Програма реалізується у співпраці з німецьким державним банком. Кредит видається у розмірі до €500 тис. на строк до 5 років.
Щоб отримати кошти, малі та середні підприємства мають працювати в Україні, крім окупованих територій не менше 1 року. Також критерієм є прибутковість бізнесу — принаймні у 2021 році.
Кредити видають на енергоефективні технології, ремонт, відновлення приміщень, поповнення обігових коштів (з додатковими умовами).
Комбінуючи Програму «Додай енергії своєму бізнесу» з державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» можна отримати більш вигідну відсоткову ставку за кредитом.
Банки-партнери програми — Укргазбанк, Банк Львів.
Читайте також: Банки отримали від бізнесу заявок на енергетичне кредитування на 75 млрд грн
«Теплі кредити» для ОСББ та ЖБК від ПриватБанку
Отримати кредит у розмірі від 100 тис. грн до 5 млн грн можна на строк до 5 років на пільгових умовах державної програми «5-7-9%».
Кошти можна витратити на встановлення електрогенераторів, джерел безперебійного живлення, акумуляторів, сонячних та газопоршневих електростанцій, вітрової енергетики, твердопаливних котлів та інше.
Окрім того, фінансувати будуть також проєкти з модернізації внутрішньобудинкових систем енерго-, водопостачання, систем сонячного теплопостачання та гарячого водопостачання, обладнання та матеріалів для теплоізоляції.
Подати заявку та ознайомитися з деталями можна за посиланням.
Кредити на альтернативні джерела енергії
«Укргазбанк» видає кредити на придбання та встановлення вітро-, сонячної електростанцій, теплових насосів, комбінованих вітро-сонячних генеруючих систем.
Позику видають у розмірі до 250 тис. грн (теплові насоси) або 1 млн грн (СЕС, ВЕС, КВСС). Мінімальний перший внесок: 15% для СЕС або теплових насосів, 25% — комбінованої системи та 30% — ВЕС.
Більше про це за посиланням.
«Моя енергонезалежність» від Ощадбанку
Кредит з повним покриттям вартості обладнання та робіт банк видає з процентною ставкою від 1% (для бізнесів у зоні високого воєнного ризику) до 9% для середнього бізнесу.
Кошти можна витратити на генератори, джерела безперебійного живлення, сонячні панелі та накопичувачі, біогазових та вітрових електростанції, газопоршневі і газотурбінні електростанцій та інше обладнання для енергостійкості.
Деталі за посиланням.
Читайте також: €40 млн на вітрогенерацію у Львівській області — «Ощадбанк» та «Еко-Оптіма» підписали кредитну угоду