Члени Ради національної безпеки США, зокрема радник президента Дональда Трампа з національної безпеки Майкл Волц, використовували особисті облікові записи Gmail для ведення урядових справ. Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на документи й дані американських чиновників.

Відповідно до електронних листів, які переглянуло видання, Волц використовував комерційний сервіс електронної пошти для обговорення технічних питань військових операцій з колегами з інших урядових відомств. 

Йдеться, зокрема, про позиції військових підрозділів і системи озброєнь, що стосуються активних бойових дій. Водночас інші учасники листування користувалися урядовими обліковими записами.

Крім того, за словами чиновників, які говорили на умовах анонімності, на особисту пошту Волца надсилали робочі документи, зокрема його розклад. Це потенційно створює загрозу витоку інформації, адже персональні електронні скриньки значно вразливіші до хакерських атак.

Речник Ради нацбезпеки Браян Г’юз заявив, що не має доказів використання Волцом особистого Gmail у вказаний спосіб. За його словами, у разі отримання робочих листів на приватну пошту Волц завжди пересилав їх на урядову скриньку для дотримання федеральних норм з архівування.

Інцидент із використанням особистої пошти привернув увагу громадськості після іншого скандалу, коли Волц випадково додав до групового чату в Signal журналіста The Atlantic Джеффрі Голдберга. У чаті обговорювали підготовку до військової операції в Ємені, деталі якої потім збіглися з реальними подіями.

The Washington Post також пише, що Волтц створював і був адміністратором інших чатів Signal із членами уряду на чутливі теми, включаючи ситуацію в Сомалі та війну росії проти Україні.

Використання незахищених комунікаційних каналів у державних структурах США викликає серйозну стурбованість серед експертів з кібербезпеки. Особливо небезпечною є практика застосування персональної пошти, яка вразлива до зламу та фішингових атак, зазначають спеціалісти.

Попри резонанс, президент Трамп публічно підтримав Волца та заявив, що не збирається його звільняти.

Після інциденту з Signal, журналісти німецьке видання Der Spiegel знайшли у відкритому доступі в інтернеті приватні контактні дані ключових чиновників із питань безпеки президента США Дональда Трампа. Крім того, у мережі виявили номери їхніх мобільних телефонів, електронні адреси та навіть паролі.

Варто нагадати, що республіканці, включно з Волцом, раніше різко критикували демократів за неналежне поводження з конфіденційною інформацією, особливо через використання Гілларі Клінтон приватного поштового сервера під час її перебування на посаді державного секретаря. Трамп тоді вимагав тюремного ув'язнення для неї.