Продуктивність часто сприймається як основа всіх бізнес-процесів, але ми в Empat думаємо інакше. Ми ставимо корпоративну культуру вище за поверхневі бонуси, як-от офіс у центрі міста чи безкоштовні обіди. Для нас принципи взаємодії в компанії — не другорядний аспект. Ми впевнені, що саме вони є ключем до справді значущої діяльності команди.
Багато українських компаній втрачають значні можливості, коли ставлять прибуток вище за корпоративні цінності. Водночас сильні внутрішні принципи дають довгострокові переваги, які перевершують короткострокові фінансові цілі. У компанії з добре сформованим середовищем працівники раді залишатися на роботі роками, рекомендують її друзям і родині, сприяючи розвитку бізнесу.
Ми запровадили культуру в нашій компанії використовуючи PARC модель:
-
People (Люди) — є основою будь-якої компанії, адже саме люди формують компанію, а не навпаки.
-
Architecture (Архітектура) — основні механізми, які визначають комунікації в компанії, ланцюжки погоджень та стосунки між менеджментом та співробітниками.
(Чим менше ієрархічна різниця між CEO та звичайним робітником, тим краще). -
Routines (Рутина) — повторювані процеси, які утворюються в компанії протягом певного періоду часу.
-
Culture (Культура) — набір спільних цінностей, які надають роботі сенс та мету.
Результати використання PARC моделі в Empat
Ми запровадили модель PARC з точки зору співробітника, який щойно приєднався до компанії. Все починається з HR та менеджменту, які підтримують відкритість, діалог і, найголовніше, — емпатію. Ми спілкуємося як люди, які дійсно прагнуть зрозуміти одне одного, а не лише дотримуються формальної ввічливості.
Після того, як ми задали тон компанії, культура природно розвинулася через командну взаємодію на регулярних зустрічах. Наші співробітники описують корпоративний дух як «спільний», «підтримувальний» та «інноваційний» — згідно з внутрішніми опитуваннями.
Ми виявили, що корпоративна культура сприяє інноваціям, оскільки всі співробітники мають можливість відкрито ділитися ідеями. Виявляється, якщо залучати виняткових людей і давати їм простір для творчості, можна створити те, чого світ ще не бачив.
Ми регулярно проводимо анонімні опитування, щоб виявити потенційні проблеми ще до того, як вони стануть критичними. За даними нашого HR-департаменту, 86,2% співробітників висловлюють високий рівень довіри до керівництва, а 93,8% відкриті до нових ідей, що є ключовим фактором для просування інновацій. Крім того, 52,5% наших колег вважають, що компанія забезпечує їм чесні умови праці, що дозволяє ефективно розвивати наші проєкти.
Дехто з менеджерів може вважати, що професіоналізм і емпатія несумісні. Ми ж переконані, що ці якості доповнюють одна одну. Чому б не перевірити це на власному досвіді?
Що ми хочемо донести
Ми не будемо довго розповідати, як цінуємо наших співробітників, адже це може зайняти години. Натомість пропонуємо вам ознайомитися з короткими тезами-порадами, які, на нашу думку, є ключовими аспектами успіху Empat.
Основні цінності повинні залишатися незмінними
Щойно ви створили свій бізнес, визначте корпоративну культуру та впроваджуйте її в усі аспекти своєї діяльності. Наймайте людей, які поділяють ваші цінності, і ви зможете передбачити поведінку вашої компанії на довгі роки.
Різноманітність стимулює інновації
Наймайте людей із незалежним мисленням і різним досвідом. Включайте в процес відбору запитання, які допоможуть оцінити творчий потенціал кандидатів і сприятимуть різноманіттю у вашій компанії. Адже саме обмін ідеями та різні погляди народжують найкращі рішення — зокрема й у сфері розробки програмного забезпечення.
Культурна відповідність має значення
Ми наймаємо людей не лише за їхні технічні навички, але й за їхні особисті якості та інтереси. Наш генеральний директор провів глибинні інтерв'ю з першими 30 людьми в Empat, щоб переконатися, що вони мають спільні цінності та різний бекграунд з точки зору хобі, інтересів та особистісних якостей.
Корпоративна культура — це не привілей, а стратегія, що веде до успіху в довгостроковій перспективі. Співпраця з людьми, які поділяють правильні цінності, сприяє інноваціям, підвищує мотивацію та залученість у життя компанії.
Українські технологічні лідери можуть отримати значні переваги від впровадження моделі PARC у свою роботу. Це допоможе не лише зберегти стабільність бізнесу за будь-яких умов, а й створити середовище, у якому співробітники підтримуватимуть одне одного, довірятимуть керівництву та відчуватимуть свою причетність до спільного успіху.
І тепер головне питання: чи сприймає ваша компанія корпоративну культуру як стратегічну перевагу чи лише як додатковий бонус?