Робота, сім’я, друзі, лижі й теніс, улюблене шоу, халтурки на вихідних і походи по лікарях. На все треба час та увага. Але що робити, якщо вас на це все не вистачає?
Грег Маккеон, автор книжки «Есенціалізм», каже, що вирішив цю проблему. Але чи правда це?
AIN запускає новий відепроєкт «Глави успіху», у якій Андрій Миронюк, підприємець, стратег, засновник Myroniuk Consulting та викладач Львівської бізнес-школи, шукає формулу розвитку, багатства та щасливого життя.
Першою під аналіз потрапила книга «Есенціалізм» Грега Маккеона.
Суть есенціалізму
Уся суть Есенціалізму така: зрозумій, що єдине тобі треба, фокусуйся на ньому і сліпо мчи до цілі, відмовляючи всьому іншому по дорозі. Так зможеш робити менше й мати більше.
Друга частина визначення есенціалізму мені імпонує: роби менше — май більше. А от із першою я би посперечався. Давайте розберемо:
- Чи справді фокус на одному робить людину продуктивною і щасливою?
- І чи може це працювати з реальними бізнес-викликами?
Автор підсилює тезу «Фокус на головному!» ось такою ілюстрацією (от вони мені сподобались — люблю наглядні прості схеми). У комплекті йде класна фраза: «Якщо ви самі не визначите пріоритетів, їх визначать за вас».
Щоб глибше розкрити суть, автор додає три опори, на яких тримається його визначення «есенціалізму», фактично це «формула успіху». Ось вони:
-
«Вибери головне і сфокусуйся на ньому!»
Грег Маккеон переконує, що краще знати, чого хочеш і куди йди, ніж не знати. Саме тому розробка будь-якої стратегії починається з визначення візії — бачення майбутнього компанії. Ми ставимо питання: яку саме компанію ми маємо побудувати через п’ять чи 10 років та чіткі метрики на цьому шляху — стратегічні цілі. Зазвичай, на цьому рівні ми визначаємо три такі. Однак уже тут закрадається неоднозначність.
-
«Вистав чіткий пріоритет»
Пріоритет — річ на 100% потрібна. Я завжди кажу підприємцям «У бізнесі, як і в житті, ніколи не вирішиш усіх проблем і не виправиш усе. Ба більше, у вас завжди буде «найважливіша проблема»». Бо як тільки ви вирішили проблему №1, проблема №2 стає проблемою №1. Наше завдання – не вирішити всі проблеми, бо це неможливо, а зрозуміти, над якою саме треба зараз працювати.
Рішення якої бізнес задачі просуне вас максимально далеко? Часто бачу, що приходять підприємці і просять вирішити проблему. Коли починаємо розбиратися, виявляється, що рішення цієї проблеми насправді не так сильно і вплине на бізнес. Однак якщо вирішити іншу задачу, то ситуація покращується. Є чудова фраза: «Послідовність дає швидкість». Та навіть тут я посперечаюся з Грегом.
-
«Не дивіться по бокам, не відволікайтеся і не робіть нічого іншого!»
Так, не треба робити зайвого — усього, що не наближає до цілі. На перший погляд, тут тяжко посперечатися. Звучить як хороший аргумент здорового глузду. Насправді, це не так.
На перший погляд, ця концепція – ідеальна формула успіху. Якщо її твердо та чітко дотримуватися, то успіх гарантований. На практиці я часто бачу, що це не так. От давайте розбиратися.