Українська компанія Stetman підписала угоду зі шведською Requtech про виробництво супутникових терміналів в Україні
Українська компанія Stetman підписала угоду зі шведською компанією Requtech про ліцензійне серійне виробництво супутникових терміналів в Україні. Про це на своїй фейсбук-сторінці написав CEO Stetman Дмитро Стеценко.
Мова йде про плоскі термінали, які можна встановлювати на машини. Такі термінали можуть працювати з супутниками на низьких орбітах (LEO), як OneWeb, або на геостаціонарній орбіті (GEO), як Intelsat.
За словами Стеценка, це дозволить Україні мати не лише альтернативу Starlink, але й власне виробництво супутникового обладнання.
«Насамперед це забезпечить наші внутрішні потреби, а в перспективі — дозволить експортувати продукцію для посилення європейської супутникової інфраструктури», — зазначив Стеценко.
Stetman займається розробкою, виробництвом і постачанням супутникових систем військового призначення STARMOD, UASAT, а також систем Starlink, Intellian, Kymeta та Resa.
В інтерв’ю для dev.ua СЕО розповів, що в рамках угоди шведська сторона передасть технічну документацію та право самостійно виготовляти супутниковий термінал на базі їхньої розробки Resa. Далі його адаптують під українські потреби, додаючи власний дизайн.
Термінал буде подібний до Starlink, але матиме меншу швидкість — 5/50 Mbps проти 20/200 Mbps, адже OneWeb в десять разів менше Starlink. Проте для безпекових завдань вистачить, запевнив гендиректор.
У коментарі під своїм дописом Стеценко відповів на запитання про вартість абонплати — ціна бізнес-пакетів у Starlink і OneWeb приблизно на одному рівні, адже «супутниковий зв’язок за своєю природою не буває дешевим».
«Саме бізнес-користувачі є основою, яка дозволяє таким проєктам існувати. До того ж не варто забувати, що супутники мають окупитися протягом 5–7 років, після чого їх виводять з орбіти, тож ціна відображає ці реалії».
Нагадаємо, після низки заяв власника SpaceX Ілона Маска в українській спільноті почалося обговорення того, що Starlink можуть відключити в Україні. AIN розібрав, що буде з інтернетом для військових на тлі цих новин.
Нагадаємо, компанія Джеффа Безоса Amazon наступного тижня планує запустити перші 27 супутників своєї інтернет-мережі Project Kuiper, яка конкуруватиме із системою Starlink Ілона Маска.