Український оборонно-промисловий комплекс завантажений на 60%, — розповів президент України Володимир Зеленський під час сьогоднішнього брифінгу. За його словами, на інші немає фінансування.

«Це не значить, що було 100% — 10%(було — ред.). Сьогодні ми дійсно дуже сильно розширились. І дуже сильно допомогло українській обороноздатності, якби ми знайшли додаткове фінансування на всі 100 % наших можливостей щодо виробництва», — відповів президент на питання про те, чи вистачає Україні європейської допомоги.

Він сказав, що працюють над тим, аби зменшити дефіцит артилерії. Україна її почала сама виробляти. Також Зеленський вкотре відзначив важливість дронів в російсько-українській війні.

«Друга історія — це дрони. Там, де нам можуть допомогти більше. Європейці можуть давати більше фінансування прямо в наш приватний сектор. Це б дуже сильно допомогло. І дійсно нам це допомогло, — сказав президент. — Вони стали альтернативою дефіциту артилерійського снаряда. У нас було велике виробництво дронів. Я говорив мільйон-півтора ми зробимо, а зробили кілька мільйонів. У нас серйозні результати — в два рази більше, ніж було обіцяно».

Також Зеленський сказав, що отримали від СБУ та розвідок таку інформацію: Китай постачає зброю російській федерації.

«Я думаю, ми зможемо дуже детально про це сказати наступного тижня. Особливо про дані, що ми вважаємо, що представники Китаю займаються виробництвом деякої зброї на території росії».

UPD 18 квітня: У Міністерство закордонних справ Китаю відповіли, що заява Володимира Зеленського про постачання росії озброєння, пороху та артилерії «безпідставна». Про це пише Reuters з посиланням на речника МЗС Китаю Ліня Цзяня. За його словами, Китай ніколи не надавав летальної зброї «будь-якій стороні в українській кризі».

Пізніше 18 квітня український президент підписав указ про введення в дію нових санкцій, схвалених Радою національної безпеки і оборони. Під них потрапили три китайські компанії:

  • Beijing Aviation And Aerospace Xianghui Technology, яка спеціалізується на міжнародній торгівлі та основним риком збуту якої є росія.
  • Zhongfu Shenying Carbon Fiber Xining, що є «дочкою» державної китайської корпорації China National Building Material Group — виробника вуглецевого волокна.
  • Rui Jin Machinery — виробник обладнання для автоматичного виготовлення тканих мішків.

Нагадаємо, раніше Bloomberg писав, що Китай може допомагати росії розробляти ударний безпілотник, типу іранського Shahed, щоб вести війну в Україні. Також повідомлялося, що росія створила в Китаї проєкт з розробки безпілотників для війни.