Почему дети с синдромом Дауна должны учиться в обычной школе
Типично развивающиеся сверстники становятся прекрасными ролевыми моделями, а дети с синдромом Дауна учатся отстаивать свою точку зрения, завязывать дружбу, помогать другим и принимать помощь через подражание. Этим навыкам нелегко научиться у взрослых. «Детская субкультура» — важная часть того, к чему ребята приобщаются в школе.
Исследования показывают, что ученики с особенностями развития лучше учатся читать и считать в инклюзивных классах. У них выше показатели посещаемости, меньше поведенческих проблем. Они чаще заканчивают среднюю школу, чем те, кто учится в специализированных классах, и продолжают своё образование в вузах. Читать полностью…
Коли падають ідоли: як розділяти вчинки виконавця та його творчість
4-го та 5-го березня телеканал HBO презентував дві серії документального фільму Leaving Neverland режисера Дена Ріда. У центрі сюжету – історії знайомства Джеймса Сейфчака та Вейда Робсона із Майклом Джексоном. Згідно з розповідями чоловіків, вони зустріли співака в дитинстві та протягом декількох років потерпали від сексуального насильства з його боку.
Документальний фільм викликав бурхливу реакцію суспільства: від шоку до заперечення та звинувачень Сейфчака і Робсона в брехні. Ще під час прем’єри на фестивалі Sundance 2019 фанати вимагали зняти стрічку з програми. Проте фестиваль відмовився, наголосивши, що підтримує незалежний кінематограф та поважає різні точки зору. Спадкоємці Джексона звинуватили канал HBO, що показав фільм, та героїв стрічки в брехні та бажанні наживи. Родина співака подала в суд на канал і вимагає $100 мільйонів компенсації.
Ми не намагаємося розібратися, хто в історії правий. Проте спробуємо зрозуміти, як кожному з нас реагувати на звинувачення, висунуті проти людини, творчість якої має значення. Давайте розберемося, чи можемо (і мусимо) ми розділяти особистість та її творчі здобутки і чому може навчити нас історія з безмежною владою та її зловживанням. Читати повністю…
Епідемія уваги: як вивести мозок із режиму «завжди онлайн» і почати жити
«Ми тонемо в інформації і водночас відчуваємо нестачу мудрості». Ці слова американський біолог Едвард Осборн Вілсон промовив ще на початку століття. А якщо швидко перенестися в еру смартфонів, можна помітити, що наше психічне життя стало фрагментованим і розділеним більше, ніж будь-коли. «Економіка уваги» – словосполучення, яке часто використовується, щоб надати подіям навколо певного змісту: ця концепція розглядає нашу увагу як обмежений ресурс у центрі інформаційної екосистеми, в якій замкнено різноманітні сповіщення та повідомлення, що постійно намагаються цю увагу захопити. Читати повністю…
Из журналистики в IT. Игорь Титаренко — о работе тимлидом, релокации в Лондон и возвращении в Украину
Игорь Титаренко прошел интернатуру в Luxoft в то время, когда массовое бегство в IT еще не стало мейнстримом. За три с половиной года он вырос от интерна до тимлида и переехал работать в Лондон. Когда я спрашиваю у него, что ему помогло достичь таких невероятных результатов, он лишь улыбается: «Наверное, вера в себя и желание попробовать что-то новое. Ведь когда я в 31 год решил круто изменить карьеру — бросить журналистику и стать разработчиком, — моя друзья-айтишники лишь шутили и троллили меня, считая это бредовой затеей». Читать полностью…
Мої голі фото опублікували в інтернеті
Таня Русіна 7 років намагається забути історію, в яку потрапила, коли їй було 20. У соцмережі дівчині запропонували знятися у фотосесії, за яку пообіцяли заплатити хороші гроші (за мірками 2011 року). Складні стосунки з мамою та вітчимом на тлі проблем зі здоров’ям та відсутністю грошей на лікування наштовхнули її на думку, що це, можливо, непоганий спосіб вирішити питання.
«У першому повідомленні не було жодних деталей. Тож я погодилася, нічого не підозрюючи. Мені скинули адресу, це були Позняки, звичайна квартира у «будинку з короною». «Ми підписали контракт, він був англійською, в одному екземплярі. Мене з ним навіть сфотографували. Я не сприймала події серйозно, нічого не підозрювала, для мене це був просто фан». Читати повністю…
Они снимают в Украине рекламу Nike, McDonald’s и .IOr. Как устроена работа Family Production
Последние несколько лет Киев и другие украинские города все чаще можно увидеть в рекламе международных брендов и клипах зарубежных артистов. Не последнюю роль в этом сыграла украинская компания Family Production. Студией руководят продюсеры, чья семья занимается кинопроизводством в течение пяти десятилетий. Они снимают ролики для Diesel, McDonald’s, Dior, Vodafone, Peugeot и Nike. О том, как работает студия, рассказывают главные продюсеры и сотрудники продакшена. Читать полностью…
Как устроен магический мир Джоан Роулинг
В одном из интервью Роулинг рассказала интересную деталь: идея пришла к ней в поезде, только вот ручки под рукой не оказалось, а попросить её у кого-нибудь не хватило смелости из-за застенчивости. Так она просидела долгое время, размышляя и обдумывая самые безумные идеи. Однако многое из первоначально задуманного не вошло в книгу, за написание которой Роулинг принялась тем же вечером.
В 1997 году вышел первый роман о Гарри Поттере, который произвёл эффект разорвавшейся бомбы. Уже тогда Роулинг подробно рассказывала про свой магический мир. Волшебные палочки, изящные заклинания, загадочная школа Хогвартс и тому подобные детали, которые стали незаменимыми атрибутами книг, а затем и фильмов про знаменитого молодого волшебника.
И чем дольше выходили книги и фильмы, тем более подробно и внимательно описывались различные аспекты этого чудесного волшебного мира, тщательно сокрытого от обычных людей. Читать полностью…
Все эпизоды Love, Death & Robots: от худшего к лучшему
Изначально Дэвид Финчер и Тим Миллер хотели перезапустить культовую анимационную антологию Heavy Metal, но позже передумали. Вместо этого они выпустили на Netflix шоу Love, Death & Robots, которое делает серьезный шаг в сторону полноценного развития анимации (мы уже писали о проблеме). Мы не остались в стороне и решили оценить короткометражки привычным редакции Vertigo способом — голосованием. Читать полностью…
Что скрывают зоозащитники
На территории знаменитого непальского национального парка Читван есть тюрьма. Однажды ночью Хира Чаудхари пришла сюда с продуктами для своего мужа Шикарама — крестьянина, который уже двое суток находился за решеткой.
Шикараму было больно глотать. Его тело было сплошь покрыто синяками. Сквозь рыдания он сказал жене, что его пытали рейнджеры, охраняющие парк. «Они безжалостно избивали его, заливали соленую воду в нос и рот», — позже рассказала Хира полиции. Рейнджеры считали, что Шикарам помог своему сыну закопать рог носорога на заднем дворе. Правда, рог они так и не нашли, но все равно поместили Шикарама в свою тюрьму, говорится в судебных документах.
Через девять дней Шикарам умер. Судмедэксперты зафиксировали семь сломанных ребер и синяки по всему телу. Семь свидетелей подтвердили показания Хиры о бесконечных избиениях. Трех сотрудников парка арестовали; им предъявили обвинения в убийстве. Читать полностью…
Руслан Квінта про кухню головних музичних конкурсів України
Якщо говорити про посаду музичного продюсера глобально, то це людина, яка має за плечима великий досвід, пов’язаний з музикою — музичний навчальний заклад, консерваторія або училище, досвід роботи у театрах або музичних колективах. Це людина, яка вивчає та аналізує тренди, глобально розуміє, чому виникають резонанси або успіхи музики як на українському, так і на світовому ринках. Це необхідні знання та вміння для того, щоб бути продюсером взагалі.
У «Голосі країни» для музичного продюсера найголовніше — це підібрати кількість талановитих, цікавих і конкурентоспроможних учасників. Талант-шоу — це не просто вийти і заспівати пісню. Тут криється купа факторів — психологічні, морально-етичні тощо. Музичний продюсер повинен бути впевненим у тому, що учасник готовий до великої сцени і багатомільйонної аудиторії. Саме за це я і відповідаю. Читати повністю…
Место силы: улица Рейтарская в Киеве
Рейтарская – одна из самых старых улиц города. Именно она была одной из тех четырех улиц древнего Киева, которые сходились к Львовским воротам. Сегодня на месте Львовских ворот располагается Львовская площадь, и вряд ли кто-то помнит откуда взялось название улицы. Небольшой экскурс в историю: Рейтарская стала называться так со второй половины XVII века благодаря тому, что здесь размещались кавалерийские формирования русской армии – рейтары. Со временем про поселения рейтаров все забыли, на смену деревянным постройкам пришли новые каменные и кирпичные дома. А название улицы осталось.
Каждое здание на Рейтарской – уникальное. Читать полностью…
«Було б даремно їхати в Антарктиду і не написати про це книжку»
У жовтні 2018 року Маркіян Прохасько* повідомив про майбутню поїздку в Антарктиду, про яку він напише книгу. Ідея виникла п’ять років тому та реалізувалася за кілька місяців. На початку 2020-го нон-фікшн має вийти у «Видавництві Старого Лева».
Експедиція Маркіяна проходитиме на станції «Академік Вернадський». The Village поспілкувалися з письменником, тільки-но він прибув до Києва, щоб розпочати поїздку. Він розповів про очікування, як проходила підготовка та скільки людей долучилися до того, аби подорож відбулася.
Зараз Маркіян дістався Антарктиди та перебуває на станції «Академік Вернадський». Читати повністю…
Називайте її Дежа Брют
«Я поїхала в Італію не так заробити, як відчути себе у шкірі заробітчанки», — елегантно надпиваючи каву, починає свою історію Валентина Захарова. — Це була можливість побачити світ».
Вона не схожа на пенсіонерку зі щемливої соціальної реклами. Має коротку стильну стрижку, з-під сірої плетеної туніки виглядають коліна в легінсах із яскравим орнаментом. І загалом, ця жінка наче не місцева — на вигляд чи то італійка, чи то німкеня. Іноді її навіть запитують, чи говорить вона українською.
Сьогодні в Рівному Валентину знають як фотографиню. У 70-х же вона обрала «престижну для дівчинки професію» — бібліотекарки. 28 років потому почала писати в журнал. А сьогодні, на пенсії, ось уже третій рік називає себе «журналісткою під прикриттям». Читати повністю…
Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения и интересного отдыха!