В нашем оранжево-карантинном дайджесте: сообщество врачей-блогеров, нескучная литература, бекап ИГИЛ, как живет фельдшер скорой помощи и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.
Ми створили спільноту лікарів-блогерів, які розвінчують міфи про здоров’я
«Свій.Док» – це Instagram-спільнота з експертними публікаціями, Q&A-сесіями та прямими ефірами на тему здоров’я. Лікарі-учасники спільноти спираються на принципи доказової медицини та доступною мовою популяризують її у своїх блогах.
За словами засновниць, приблизно 40 % підписників «Свій.Док» становлять працівники медичної сфери та 60 % – пацієнти, яких цікавить достовірна інформація про здоров’я й медицину. Читати повністю…
Література може бути різною, але точно не може бути нудною
Попри те, що в межах майбутніх двох-трьох років я би не чекав на вибух пропозицій на ринку аудіокнижок, динаміка на прослуховування культурного контенту має посилитись. Потроху набирають популярності західні подкасти, з’явилася дещиця своїх. І тут варто помітити ту обставину, що люди хочуть поєднувати прослуховування із чимось іще — слухати книжки за кермом чи дорогою на роботу в транспорті. Тобто час на літературу можна знайти, але «вільним» його не назвеш.
Люди хочуть поєднувати прослуховування із чимось іще — слухати книжки за кермом чи дорогою на роботу в транспорті. Тобто час на літературу можна знайти, але «вільним» його не назвеш
Для мене завжди великий страх залишитись без читання в тривалій дорозі, якщо телефон розрядиться. Тому я, попри «робоче» читання переважно з телефона, ніколи не забуваю про паперову книжку. Хоч одна із собою має бути, так спокійніше. Читати повністю…
«У киноиндустрии есть государственная поддержка, у нас — нет»: Зачем украинским музыкантам профсоюз
Профсоюз появился в августе, сегодня у организации уже есть устав, руководство и наблюдательный совет. Среди членов объединения — певица Оля Полякова, владелец компании Secret Service EA Михаил Ясинский, клипмейкер Алан Бадоев, продюсер Юрий Никитин, электронный музыкант Cape Cod, организатор фестивалей и форума Kyiv Music Days Евгения Стрижевская и другие представители сферы.
Как заявляют основатели профсоюза, организация будет разрабатывать проекты законов, регулирующих музыкальную индустрию, защищать интересы ее представителей на государственном уровне, улучшать условия труда. В комментариях Bird in Flight члены объединения рассказали, что надеются решить проблемы с нарушением авторских прав и выплатой роялти артистам, удешевить билеты на концерты и наладить понятный механизм их возврата, а также повысить качество шоу и общий уровень отечественной сцены. Читати повністю…
Терористи «Ісламської держави» на випадок відродження створили «резервну копію» ІДІЛ. У архіві чотири тисячі папок з інструкціями, як робити бомби та викрадати літаки
У березні 2019 року Демократичні сили Сирії витіснили «Ісламську державу» з Ель-Багуза — останнього підконтрольного їй населеного пункту. Після цього ІД втратила усі захоплені території та військові бази у Сирії та Іраку, а вже у жовтні 2019 року американські спецслужби вбили лідера організації Абу Бакра аль-Багдаді. Низка поразок змусила терористів перейти у підпілля, проте вони створили бекап — на випадок відродження. Архів, розташований у хмарному сховищі, складається з чотирьох тисяч папок зі специфічними назвами: від «Авіаліній “Аль-Каїди”» до «Сумки моджахеда». У них зберігаються усі знання терористів: як викрасти літак, виготовити бомбу і навіть шкільна програма, за якою вчилися діти у ІД. Щомісяця архів переглядає десять тисяч людей. «Бабель» переказує матеріал Wired про те, хто створив «резервну копію» ІДІЛ і що в ній зберігається. Читати повністю…
Сортировка отходов — психотерапия для бедных. Как корпорации заставили нас бесплатно делать их работу и почему раздельный сбор мусора бесполезен
Я осознанный житель Земли! Я мою пластиковую тару, снимаю с нее этикетки, свинчиваю крышечки и максимально эффективно ее прессую. Я выделил специальное место для сбора помытого пластика. Иногда на моем балконе накапливается довольно много мусора, потому что перерабатывающие компании не всегда исправно опустошают баки для раздельного сбора отходов. Я поступаю так, потому что люди, которых я уважаю, убедили меня, что сортировка мусора полезна для экологии и каждый должен вносить посильную лепту в борьбу с загрязнением матушки-Земли.
Но меня терзают смутные сомнения. Читати повністю…
Игры из пикселей
Иногда, чтобы создать что-то новое, нужно закопаться в старое. Этот подход работает и в game-дизайне. Олдовые игры до сих пор мощно вдохновляют инди (и не только) разработчиков.
Чтобы разобраться в магии пиксельных игр, мы закопались в истоки game-мира и выяснили главные характеристики четырех 8-битных хитов: Space Invaders, Snake, Super Mario Bros. и Metroid.
Теперь тебе будет на что опираться, если решишь запилить свою пиксельную игрушку. Читати повністю…
Скільки заробляє фельдшер швидкої допомоги
Щоб стати фельдшером, потрібно провчитися 4 роки в медичному коледжі. Це неповна вища освіта, молодший спеціаліст. Я не пішов вчитися далі на лікаря, бо, на мою думку, у нашій країні це майже нічого для тебе не змінює. Якщо дивитися на це з точки зору зарплати, то в лікаря швидкої ставка буквально на 4 000 гривень більша, ніж у фельдшера. Зате витрати на навчання дуже великі. Після коледжу можна вступити відразу на 2 курс і провчитися ще 5 років. За всі роки потрібно буде заплатити 176 000, а потім ще пройти інтернатуру (це також платно). Виходить, що в нашій країні така освіта не окупиться. Я вирішив для себе, що тільки нераціонально витрачу час і ресурси. Читати повністю…
Вибратися з котловану
Минулої ночі хлопчисько першим рвався в бій. До того він добу не лягав спати, бо був на чергуванні. І ось нині, вдосвіта, каже, спати геть не хочеться — кров закипає від адреналіну. Під вечір почнеться черговий стрілковий обстріл, за ним поблизу позицій розірветься ще декілька великокаліберних мін. Хлопчисько попросить командира дозволити йому висунутись, а потім знов не спатиме до ранку.
За рік я повернусь у той же підрозділ, і на питання «а де отой малий білявий, що по снігу босий бігає?» отримаю командирове: «На “дурці” він. Догрався зі своєю наркотою». Читати повністю…
Держитесь, братцы. Почему мужчина слаб перед лицом инфекции
Для того, чтобы повысить свой риск заболеть, например, COVID-19, не обязательно быть пожилым диабетиком или страдать ожирением. Достаточно Y-хромосомы в клетках и тестостерона в крови. Почему мужчины гибнут от инфекции чаще женщин? Кто в этом виноват — структура общества или микроскопические половые различия? И можем ли мы как-то сгладить эту несправедливость? Читать полностью…
Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!