Як і де продати веб-проєкт вартістю від $1000 і до $50 000

2517

Підприємець Ігор Стефурак за кілька років запустив багато веб-проектів і десяток з них йому вдалося продати (сервіс для роботи з поштою Silent Inbox, інструмент для підключення Google-табличок Apigum та багато інших). У своїй статті він розповідає, як і де можна продати веб-проект. Публікуємо матеріал за згодою автора.


Текст за хвилину

  • Ця нотатка розповідає, як продати веб-проекти вартістю від $1000 до $50 000. Єдине, що може зацікавити потенційного покупця в цьому випадку — це результати у вигляді доходу чи користувачів.
  • Покупець захоче дізнатися: витрати, бізнес-модель, дохід, маржинальність, користувачів, обслуговування, маркетинг та продажі, підтвердження цифр, причини продажу, ідеї на розвиток.
  • Щоб підвищити шанси на продаж, опублікуйте оголошення на всіх майданчиках: SideProjectors, IndieMaker, Transferslot, BuyMySideProject та MicroAcquire. Розкажіть історію, покажіть цифри, озвучте ідеї щодо розвитку.
  • Спілкування триватиме від тижня до місяця. Заведіть Google-документ з питаннями, відповідями та переліком усього, що потрібно передати новому власнику.
  • Перед продажем уважно прочитайте угоду, просіть внести правки у формулювання, якщо потрібно. Також запропонуйте покупцеві підтримку протягом мінімум 1 місяця.
  • Гроші можете отримати SWIFT-переказом в Україну чи на рахунок в Payoneer. Іноді покупці пропонують провести угоду через Escrow, попросіть сплатити комісію.

Що можна спробувати продати

У проектах вартістю від $1000 до $50 000 єдине, що може зацікавити потенційного покупця — це результати.

Ігор Стефурак, фото надане автором

Піраміда результатів складається з двох секцій: дохід (на вершині) та користувачі. Наявність потоку доходів цінують у 5 разів вище за наявність користувачів. Адже це означає, що ви придумали і встигли протестувати бізнес-модель. Покупець завжди думає про швидкість перезапуску та можливість масштабування. Тому надасть перевагу проекту з бізнес-моделлю, навіть якщо він дуже мало заробляє.

Якщо у вас 100 користувачів і вони генерують $100 на місяць упродовж кварталу, ви отримаєте увагу від кожного гравця ринку, який зараз у пошуку. Якщо у вас 1000 користувачів і $0 доходу, лише ті, хто не зміг купити проект з бізнес-моделлю, звернуть увагу. І запропонують половину від бажаної ціни.

проекти без доходу й користувачів не складають цінності для ринку. Я часто бачу, як на майданчиках продають «поробки» без результатів за умовні $1000. Мовляв, щоб покрити хоча б частину витраченого на програмування часу. Марна спроба. Потенційному покупцеві всеодно, скільки часу і на що ви витратили. А зважаючи на «гівнокод ранніх стадій», він купить собі тільки проблеми.

Без доходу чи користувачів проект нікому не потрібен. Закрийте його і спробуйте запустити ще щось.

Що цікавить потенційних покупців

Якщо результати є, ви отримаєте перелік запитань. У кожного він свій, тому покажу ті, що перетинаються. Не скупіться на слова, чесно відповідайте на питання, пропонуйте ідеї, підтверджуйте сказане.

Витрати. Бажано $0. Це кейс Silent Inbox, бо він хоститься на Google-платформі, та використовує кілька безкоштовних інструментів. Це скоріше виняток. До витрат на рівні $50/місяць ставляться нормально. Якщо вам це видається неймовірним, подивіться економіку Nomad List.

Бізнес-модель. Найбільше балів отримує «підписка». Але якщо користувачі купляють повторно з відомою періодичністю, це не набагато гірше.

Дохід. Базові показники: місячний, річний, ріст за останні 3 місяці, відтік.

Маржинальність. Не менше 70%.

Користувачі. Кількість та якість, яка вимірюється «поверненням» за період (день, тиждень, місяць — залежить від проекту).

Обслуговування. Що належить до основних технічних вузлів? Які технології використані? Скільки годин на тиждень витрачаєте для підтримки проекту на поточному рівні — технічному та операційному? Рекомендую автоматизувати та оптимізуйте все, що можна.

Маркетинг, продажі. Що вже робили? Що мало/не мало результати і чому?

Підтвердження. Потенційний покупець попросить гостьовий доступ до всіх важливих показників — дохід, аналітика, статистика розсилки. Там, де це неможливо, попросить дзвінок та презентацію екрану.

Причини. Чому продаєте? Які плюси та мінуси у проекта?

Розвиток. Яку функціональність варто додати у майбутньому? Які канали спробувати? Інші ідеї.

Де продати

У 2021 на ринку утворилася «бульбашка». проекти вартістю до $50 000 можна продати за суму, яка рівна х10 річного доходу. (Якщо ви зробили SaaS із витратами на рівні $0/місяць, який приніс дохід $500, ставте цінник $5000.)

Я розділяю майданчики для продажу на 2 категорії.

проекти вартістю від $1000 до $10 000 можна публікувати на:

Я виходив на усі перелічені платформи і отримував хоча б один відгук на оголошення з кожної. Підвищіть шанси — вийдіть на всі майданчики.

проекти вартістю більше $10 000 отримають відгуки лише з MicroAcquire. Можете спробувати також Flippa. Вона мені не подобається через кількість шлаку та застарілий підхід до продажу нематеріальних активів, тому не користуюся.

Повторюю, не скупіться на слова та скріншоти. Розкажіть історію, покажіть цифри, озвучте ідеї щодо розвитку.

Процес

Після публікації оголошення вам почнуть надходити пропозиції. Хтось пропонуватиме половину суми тут і зараз, хтось попросить дзвінок, хтось скріншоти чи письмові відповіді на питання.

Спілкування триватиме від тижня до місяця. Не спалюйте мости одразу, якщо пропонують менше, ніж очікували. Послухайте пропозиції та аргументи, спробуйте поторгуватися. Рекомендую одразу завести Google-документ з питаннями та відповідями, а також — переліком усього, що потрібно передати новому власнику.

Зазвичай, покупець пропонує підписати документ куплі-продажу, де також зазначені умови неконкуренції. Уважно прочитайте що вам пропонують, попросіть видалити чи відредагувати те, що викликає дискомфорт.

Наприклад, в одній з угод мене просили про неконкуренцію протягом 3 років. При ціні продажу до $10 000 я запропонував знизити термін до 1 року. Іноді просять підписати додаткові документи, як от «про нерозголошення». Підписую все у електронній формі через DocuSign чи HelloSign.

Якщо покупець не зметикував, я також пропоную включити у договір 1-3 місяці підтримки з моєї сторони: відповіді на питання, дзвінки раз на 2 тижні, чи нові ідеї.

Скріншот наданий автором

Гроші можете отримати SWIFT-переказом в Україну чи на рахунок в Payoneer. Я розбиваю переказ на дві частини, так покупцеві комфортніше. Після першого платежу передаю технічну частину, після другого — домен.

Іноді покупці пропонують скористатися Escrow. Це — сторонній сервіс, який заморожує гроші покупця у себе і передає вам, коли угода завершена. Так безпечніше. Якщо цього не уникнути, прошу покупця оплатити комісії.

Автор: Ігор Стефурак, підприємець

Оставить комментарий

Комментарии | 0

Поиск