В нашей традиционной подборке: украинский разработчик в Netflix, история QR-кода, путешествие трех девушек по Африке и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.

Як обрати кавомашину та інше обладнання для кав’ярні

Три головних фактори при запуску кав’ярні: локація, персонал та техніка. Навіть якщо у вас є бюджет закупити дуже якісне професійне обладнання, якщо в команді не знайдеться людини, яка зможе його налаштувати – результати будуть сумнівними. 

Якщо ви орендуєте техніку також зверніть увагу в якому графіку працює технічна підтримка. У вихідні дні в зонах відпочинку за один день кав’ярня може зробити три дні виторгу. Тож якщо у вас зламається кавомашина, а сервіс зможе приїхати лише наступного дня або не працює на вихідних – це може бути сильним ударом по бізнесу. Читати повністю…

«Компанія заохочує ходити по співбесідах і приносити офери від інших». Український розробник в Netflix — про відсутність ієрархії, гонитви за підвищенням і про політику щодо зарплат

Український розробник Алекс Борисов розпочав свою роботу у США з Google у 2016-му, два роки тому перейшов у Netflix. У компанії він займається автоматизацією роботи кіностудій. З-поміж переваг праці називає відсутність ієрархії та гонитви за промоушеном.

В інтерв’ю DOU він розповів, чому система оплати в компанії та горизонтальна структура роботи інженерів йому імпонує більше, ніж підходи Google, та чого ще варто чекати тим, хто хоче працювати в Netflix. Читати повністю…

Як досліджувати пропаганду за допомогою даних. На прикладі Texty.org.ua

«Ми жартуємо, що вже самі могли б влаштуватися на ті пропагандистські сайти й писати для них новини», ― сміється Петро Боднар, один з трьох учасників команди, яка працює з дезінформацією й пропагандою.

Крім нього, у команді Юлія Дукач і Юрій Малахов. Надія Романенко, що одна з перших взялася за цей напрямок, видання вже покинула, хоча «Тексти» досі використовують створені нею інструменти.

«Наша найбільш регулярна активність ― щотижневі моніторинги», ― розповідає Петро Боднар. Окрім моніторингів, команду або окремих людей з неї залучають до створення великих окремих проєктів ― наприклад, про аудиторію (про)російських медіа в Україні або пошуку тролів у мережі Facebook-груп. З останнього проєкту власне і почався регулярний моніторинг медіа. Петро Боднар пояснює: «Немає сталої процедури, кого і куди залучають. Ми давно цим займаємося, тому хтось просто включений більше у певну тему ― наприклад, я мало працюю з темою пандемії, але багато з міжнародною політикою та військовою тематикою». Читати повністю…

Як Київ потрапив під самокат. Багато запитань і ще більше відповідей про електросамокати

Розвага чи транспорт? А правила які?

Де їм місце – на велодоріжках, тротуарі чи дорогах? А якщо ДТП?

Ми продовжуємо досліджувати електросамокати в місті. У цьому тексті відповідаємо на запитання та шукаємо рішення для проблем, які ми виокремили в попередньому матеріалі.

Для цього ми звернулися до експертів, поліції та компаній, які надають послуги з прокату самокатів у Києві.

Читати повністю…

История QR-кода. Эту технологию придумал японский инженер во время игры в го на работе. Сейчас она используется везде — но ее создатель на этом ничего не зарабатывает

В 1995 году японская компания Denso Wave представила первый QR-код — над его технологией полтора года трудился 37-летний Масахиро Хара. Дизайн новой системы считывания информации он придумал, играя в го во время обеденного перерыва на работе. С тех пор QR-кодами пользуются миллионы людей во всем мире, из-за пандемии коронавируса их число продолжает расти. По QR-кодам теперь можно путешествовать, ходить в кафе и рестораны, выбирать и заказывать еду, а еще оплачивать покупки. Читать полностью…

«40% бюджету щодня приносить митниця. А ІТ-систему контролює одна людина». CDTO митниці Євгеній Єнтіс — про своє звільнення та чому ІТ-реформа на межі зриву

Звісно, у мене є відчуття, що реформу нам не побачити у повному обсязі.

На більш ранньому етапі ми запустили сервіси: калькулятор, систему фіксації. Це не було основне митне оформлення, але й не другорядна річ. Зараз ми бачимо більше готових систем ризиків, але їх ще не впроваджено. На цій базі можна робити інший функціонал.

Але тут важливо сказати, що всі розроблені ІТ-рішення проходять три основні етапи: це розробка, впровадження та підтримка. Всі запущені сервіси потребують оновлення. Якщо розробку нам профінансували міжнародні партнери, то вже доопрацювання їх ми повинні взяти на себе. Це можливо теж двома способами: найняти ІТ-фахівців у штат або найняти їх зовнішньо за бюджетні кошти. На жаль, за період мого перебування на позиції ІТ-фахівців не вдалось найняти. Спочатку ми шукали потенційних кандидатів для конкурсу, бо на державну службу завести людей з комерційного сектору — ще той квест, а потім з лютого набір в ІТ-департамент був заблокований. Читати повністю…

Аномальная жара-2021: как «тепловые купола» привели к рекордным температурам и связано ли это с глобальным потеплением

Когда нагретая воздушная масса сталкивается с другими сильными атмосферными потоками — давление в этой области растёт и выталкивает горячий воздух вниз. Как огромный купол, он давит на нижний слой воздуха, сжимает и нагревает его. При этом высокое давление не даёт нагретому воздуху уйти из-под купола, а прохладному воздуху извне — пройти под купол.

Положение ухудшается из-за ясного неба — высокое давление «выносит» облака за пределы купола, так что солнечным лучам ничего больше не мешает ещё сильнее прогревать воздух до самой земли. Область внутри теплового купола быстро накаляется и никак не может охладиться из-за блокирующего действия высокого давления. Процесс может продолжаться неделю или даже больше. Читать полностью…

Причина аномальної спеки в Канаді — «тепловий купол». Він виникає раз на кілька тисяч років, але в майбутньому буде частіше

Спека в Канаді та США призвела до сотень смертей, розплавлення ліній електропередач, пошкодження доріг та до лісових пожеж. У Канаді зареєстровано на 195% більше випадків раптової смерті, ніж зазвичай відбувається за п’ятиденний період. Головна коронерка провінції Британська Колумбія Ліза Лапойнт пов’язує основну частину смертей з аномальними погодними умовами.

З 2017 по 2019 рік в окрузі Малтнома (штат Орегон) було зафіксовано 12 смертей через перегрів, але тільки з 25 червня по 4 липня 2021-го від перегріву там померли 64 людини. У штаті Вашингтон аномальна спека призвела до смерті щонайменше 29 осіб, в основному людей у ​​віці від 44 до 97 років. Багато хто страждав від серйозних захворювань. Більшість проживали самі, і в їхній квартирі не було ні кондиціонера, ні навіть вентилятора. Читати повністю…

Ми подорожували Африкою 5 місяців за $1600 та заробляли на оголених фото через Patreon

У грудні 2020 року три подруги – Вікторія Афанасьєва, Тетяна Бур’янова й Оксана Гузь – поїхали в подорож Африкою – без конкретного плану та зворотних квитків. За п’ять місяців дівчата об’їхали автостопом чотири країни: Уганду, Кенію, Танзанію та Замбію. Жили за каучсерфінгом у місцевих. Іноді за місяць вони витрачали на їжу 50 доларів, а вся подорож обійшлася їм у 1600 доларів разом із квитками та візами. Оскільки працювати дистанційно в дівчат не вийшло, вони заробляли на подорож через Patreon. Там розповідали про свої пригоди та публікували артпроєкт – оголені фото на тлі природи та з місцевими мешканцями.

Говоримо з Вікторією, Тетяною й Оксаною про життя в різних африканських країнах в умовах екстремальної економії, про особливості спілкування з місцевими, поїздки в національні парки з дикими тваринами та досвід знімання оголених фото з африканським плем’ям. Читати повністю…

Нужно худеть, пить протеин и не есть ночью: 6 мифов о питании, которые портят нам здоровье и жизнь

Соцсети ежедневно перегружают нас информацией о питании и здоровье. Но в основном это заблуждения, а научные данные о диетологии постоянно меняются и обновляются. Это приводит людей к экстремальным решениям и насаждает искаженные представления о том, что такое здоровое питание. Биохимик и нутрициолог разбирает 6 самых живучих заблуждений: важность худобы, эффективность низкокалорийных диет, запрет на еду по ночам, вред жира, необходимость протеиновых коктейлей и существование идеального плана питания. Читать полностью…

Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!