В нашей традиционной подборке: UX-обзор приложений для аренды самокатов, история индюшачьей фермы свободного выгула Good Meat, метавселенные — будущее или хайп, во что сейчас играют дети во дворе и другие материалы, которые мы рекомендуем к прочтению.
?? Я працюю одночасно на кількох замовників із двох ноутбуків, щоб обійти тайм-трекер. І це окей
Фриланс відкриває можливості працювати віддалено відразу на декількох замовників і навіть робити це одночасно. Але за умов погодинної оплати клієнти часто вимагають працювати з тайм-трекером.
Ми поговорили з діджитал-маркетологом, який уже два роки працює із замовниками із США через платформу для фрилансерів Upwork та отримує погодинну оплату. Аби поєднувати роботу на декількох проектах одночасно та не мати непорозумінь через тайм-трекер, він працює із двох ноутбуків.
Ми записали його історію переходу на фриланс, пошук перших клієнтів на Upwork, підвищення погодинної оплати в 5 разів за рік та особливості роботи з декількома проектами одночасно. Читати повністю…
? UX додатків для оренди самокатів Bolt, Zelectra та Jet
Артем Іванов, власник та дизайнер студії Other Land, проаналізував три додатки для оренди самокатів у Києві: Bolt, Zelectra та Jet. Оцінив зручність користування застосунками, зчитуваність UI-елементів та кількість зайвих екранів на ключових етапах взаємодії з додатком: на початку поїздки та на етапі її завершення. Читати повністю…
? «Україна не повністю готова до стрімкого приросту продуктових компаній». Співзасновник Jelastic і СТО Virtuozzo Руслан Синицький — про злиття компаній та тенденції IT-ринку
Швейцарська компанія Virtuozzo, яка займається софтом для віртуалізації, 5 жовтня 2021 року оголосила про купівлю Jelastic, розробника хмарних сервісів із частково українським корінням. В команді є українці. Компанії уклали угоду після більш ніж 10 років спільного партнерства.
Після злиття співзасновник та CEO Jelastic Руслан Синицький став CTO Virtuozzo. В інтерв’ю для DOU він розповів деталі угоди, як тепер зміниться управління розробкою, про нові напрями розвитку компанії, фінансові компенсації програмістам, тенденції до злиття ІТ-компаній, а також про безперспективність реєстрації стартапів в Україні. Читати повністю…
?⚕️ Створити лікаря здорової людини. проект «Твій сімейний лікар» — про боротьбу з міфами і створення спільноти
«Твій сімейний лікар» — це довготривалий соціальний проект на підтримку реформованої первинної ланки медицини, який було запущено у 2019 році. Він об’єднує національну інформаційну кампанію, освітні проекти для лікарів та лікарок та створення спільноти медиків нового покоління — людяних, доказових, публічних.
Під соціальним брендом «Твій сімейний лікар» вже третій рік виходять кампанії в ООН та діджитал про нову культуру турботи про здоров’я, а в ЗМІ та на ТБ з’являються серії запитань-відповідей з живими обличчями «первинки». Команда проекту разом з пацієнтами, лікарями та державними органами охорони здоров’я розробила модель soft-skills для лікарів та лікарок первинної медичної допомоги (ПМД) — перша подібна розробка в українській державній медицині — та створила курс по розвитку цих навичок, на який вже зареєстровано більше 10% всієї ланки ПМД. Читати повністю…
? Функционально, симпатично и неудобно: стоит ли переходить на Windows 11 — обзор TJ и мнения первых пользователей
5 октября состоялся релиз Windows 11 — первой за шесть лет новой операционной системы от Microsoft. Поначалу сотрудники компании называли Windows 10 последней версией своей настольной системы. Но по каким-то причинам Microsoft всё же решила выпустить Windows 11 — TJ попытался разобраться, чем примечательна новая система Microsoft, за что её хвалят и ругают. Читать полностью…
✈️ В США по грин-карте, назад в Украину и снова в США. Украинский IT-специалист о непростых решениях и релокации
Среди эмигрантов, которые живут в США, популярна одна фраза: «Приехав в Штаты, ты сделал одну из самых больших ошибок в своей жизни. Но есть еще одна ошибка, побольше — уехать из США обратно».
Артем Шуляк, DevOps в компании Exadel, совершил обе эти «ошибки», теперь он снова готовится к переезду в Америку. Артем рассказал DOU о том, как искал работу в Штатах, почему эта страна — это другой мир, как изменилось его мировоззрение после возвращения и почему он все-таки выбирает жизнь за рубежом. Читать полностью…
? Good Meat. Як підприємець вклав $500 000 і зробив єдину ферму індички вільного вигулу в Україні
Олексій Тимощук довгий час працював у рекламному агентстві. П’ять років тому він вирішив зробити першу в Україні ферму індички вільного вигулу Good Meat. Зараз його потужності можуть виробляти до 9000 голів на рік, а сама індичка не живе в замкнутих стійлах, а бігає територією у три гектари.
AIN.Business пояснює економіку ферми, чим індичка вільного вигулу відрізняється від заводської, та чому основним ринком фермер бачить для себе Європу, а не Україну. Читати повністю…
? Метавсесвіт — початок майбутнього чи мінливий хайп?
Метавсесвіт — це узагальнена назва низки амбітних проектів, які прагнуть створити глобальний віртуальний простір з незліченним набором можливостей. У метавсесвіті користувачі зможуть повноцінно взаємодіяти з іншими людьми, робити рутинні справи, розважатися, здійснювати розрахунки та навіть проводити робочі зустрічі. Марк Цукерберг вважає, що такий цифровий майданчик вдасться створити найближчими 10-15 роками або навіть раніше. Читати повністю…
? Вранці письменник, вдень розробник. IT-спеціаліст — про те, чому почав писати романи та як поєднує в собі технаря та гуманітарія
Артем Поспєлов — колишній GameDev-розробник, який нині працює у R&D-команді, а ще пише романи. Нещодавно він випустив у світ свою першу книгу «Тадуш», що вже встигла потрапити до довгих списків Книги року від BBC. Він розповів DOU про незвичне поєднання художнього письма та програмування, стереотипи про «технарів» і «гуманітаріїв» і те, чому собака — найкращий тайм-менеджер, якщо у тебе дві роботи. Читати повністю…
? Як надихнути тисячі Z-тів відриватися разом із брендом? Кейс агенції VIVID та бренду Cheetos
На початку 2021 компанія PepsiCo запустила в продажі в Україні нові солоні снеки у швидко зростаючому сегменті екструдерів – легендарні Cheetos. Так, саме легендарні, бо вже понад 70 років вони задовольняють бажання світового споживача у понад 40 країнах отримати смачний хрусткий снек для всієї родини. Але в Україні про цей бренд було відомо небагатьом. Читати повністю…
?♂️ Історія та стратегія Marvel: шлях від коміксів до власного всесвіту
Людина-павук, Залізна людина, Дедпул, Капітан Америка — це персонажі, яких ми знаємо та про яких регулярно згадуємо. У магазинах натрапляємо на мерч із супергероями, гуляючи в центрі міста — звертаємо увагу на яскраві прем’єрні заголовки на білбордах, а гортаючи стрічки соцмереж – спостерігаємо за поширеннями вірусних відео, створених фан-акаунтами Marvel.
Маркетингова стратегія корпорації побудована в такий спосіб, щоб споживачу не доводилось навмисно стежити за оновленнями у світі персонажів. Згадки про Marvel адаптовані під звичайний день споживача.
Ми розповіли про Timely Comics, які познайомили світ з відомими нам супергероями Marvel, а також про кризові періоди компанії та незмінні стратегічні кроки. Читати повністю…
?? Лупа для еды, очки для закапывания в глаза и другие тиндогу. Японские истории почти бесполезных вещей
В тиндогу есть суть, которую невозможно игнорировать. Эти изобретения могут быть полезны. Это что-то, что люди могли бы использовать, но, вероятно, не станут из-за стыда. Это такие вещи, которые не совсем useless, а как бы un-useless. Именно так предлагал описывать тиндогу сам Каваками. Среди прочего, например, в списке его изобретений были туфли с прикрепленными к носкам зонтиками, каска с присоской, чтобы удерживать голову спящего человека в метро, вантуз с ручкой, за которую удобно держаться, если прилепить этот девайс к потолку автобуса… Читать полностью…
? Чем казаки-разбойники похожи на игру в кальмара? Почему дети любят играть в коронавирус? И вообще — зачем нужны игры во дворе? Объясняет антрополог
«Игра в кальмара» стала самым популярным сериалом в истории Netflix. Его герои играют в традиционные для Южной Кореи дворовые игры — правда, на выживание. Даже назван сериал в честь одноименной игры. Но чем жмурки и казаки-разбойники хуже игры в кальмара? О феномене дворовых игр «Медуза» поговорила с антропологом и фольклористом Марией Гавриловой, которая их профессионально изучает. Среди прочего мы узнали, зачем вообще нужны игры во дворе, как они появляются и во что сейчас играют дети. Читать полностью…
Если вы уже все прочитали, а выходные еще продолжаются, тогда вам сюда, к нашим предыдущим подборкам. Приятного чтения!