Матеріал підготовлено за підтримки KredoBank
Що це означає?

Матеріал підготовлено за підтримки рекламодавця.

Мені терміново     треба нове хобі!
Яке?

Мені термін
во
т
еба нов
хобі!
Яке?

Мені
термін
во
т
еба нов
хобі!
Яке?

Пройти тест

Тест на хобі:
яке крафтове ремесло вам підійде?

Жодних інновацій і критеріїв ефективності. Бо чим менше відпочинок нагадує нам про роботу, тим краще він поновлює внутрішній ресурс.

Разом з Кредобанком ми створили інтерактивний тест, який допоможе обрати нове крафтове хобі серед українських ремесел, аби повністю перемкнутись в офлайн. Чому б не обрати автентичні заняття, щоб відпочити від повсюдного діджиталу? Кожен з варіантів – це можливість наново відкрити для себе українську культуру та відчути її буквально на дотик.

Аби ширше знайомити з унікальними ремеслами та підтримати локальний бізнес з 2002 року спершу у Франції, а згодом і в інших країнах Європи, проводять Європейські дні крафту та художніх ремесел. Кредобанк став партнером цієї ініціативи в Україні, де цьогоріч вперше пройдуть такі заходи. З 2 по 7 квітня у Львові та онлайн відбудеться низка подій задля популяризації українських крафтових традицій.

1/11

Ваше ідеальне хобі усамітнене чи соціальне?

Я хочу проводити час наодинці з собою і зосереджуватися тільки на процесі.

Бажаю знайти ремесло, щоб разом проводити час з партнером чи сім’єю.

Я хочу знайти спільноту через хобі.

1/11
2/11

Хобі — це інвестиція у власне відновлення

Але чи окей вам витратити на матеріали для крафтового ремесла трохи більше, ніж щомісяця йде на паливо чи спортзал?

Для мене не проблема, навіть якщо треба придбати об’ємне і дороге обладання. Головне, щоб хобі дійсно приносило задоволення і відволікало від тривожної реальності. У дідуся таким місцем був гараж, чому б і мені не ховатися від втоми за дверима крафтової майстерні?

Мій графік важко передбачити, тому я ніколи не знаю, чи буде час на хобі наступного місяця. Мені підійдуть майстер-класи або абонемент в майстерню, який можна використати протягом року.

Не хочу витрачати гроші на курси і майстерню. Ідеально – вивчати технологію за книгами чи відео.

2/11
3/11

А як щодо результату?

Ви хочете отримати його одразу чи готові чекати і створювати виріб поступово?

Для мене хобі – це радше про процес. Люблю скрупульозно працювати над чимось руками, це для мене подібно до медитації. Я можу присвятити одному виробу кілька тижнів чи навіть місяців.

Мені завжди подобається якомога швидше бачити результат своїх старань. Ідеально, якщо за вечір або один майстер-клас можна зробити виріб.

Оптимально, якщо за кілька вечорів уже буде результат. Хочеться, щоб це не було щось монотонне, а процес мав різні етапи. Тоді до процесу цікаво повертатися.

3/11
4/11

Чим вас найбільше захоплюють українські ремесла?

Давнім зв'язком поколінь, який ми можемо підхопити і передати своїм дітям.

Духовністю і обрядовою складовою народної творчості в ремеслах. Хочеться відтворювати те, що мало важливе і глибоке значення для наших предків.

Унікальністю українського ужиткового мистецтва і усвідомленням того, що такі речі – це тільки про нас, наше минуле і сучасне.

Практичність і можливість інтегрувати у свій побут автентичні речі з глибоким сенсом.

4/11
5/11

Наскільки вам важливо реалізувати свого внутрішнього митця через хобі?

У мене погано виходить щось вигадувати з нуля. Я не митець, але люблю працювати руками. Тому мені підходить щось з чіткою передбачуваною інструкцією, аби не боятися, що вийде якийсь виріб-монстрик.

Я люблю задіяти свій політ фантазії і робити щось дуже творче. Я не люблю повторювати чітко за прикладом. Для мене хобі подібне до арттерапії.

Ідеально, якби це була якась передбачувана технологія, а готовий виріб можна було б легко кастомізувати.

5/11
6/11

Як вам хотілося б використовувати  вироби, зроблені власноруч?

Моя мрія – це наповнювати дім речами, які зроблені власноруч і завдяки цьому роблять інтер’єр унікальним.

Не хочеться захаращувати дім своїми творчими потугами. Думаю, для мене підходить якесь практичне хобі, щоб вироби можна було практично застосувати у побуті.

Хочеться робити те, що приємно дарувати друзям і рідним. Це буде виявом мого особливого ставлення до людини і буде економити час на пошуку подарунку.

6/11
7/11

Що вам ближче у роботі з крафтовими матеріалами?

Створювати химерні пластичні форми та імпровізувати, але мати можливість починати спочатку, не зіпсувавши матеріал.

Поступово спостерігати, як шматок матеріалу крок за кроком стає унікальним виробом.

Поєднувати деталі і матеріали, щоб створити щось своє.

7/11
8/11

Наскільки спокійне дозвілля вам підходить?

Люблю хардкор і не проти, якщо треба попрацювати фізично, вправлятися з гострими інструментами чи мати справу з високими температурами.

Хочу щось абсолютно безпечне і затишне.

8/11
9/11

Який хендмейд вам найбільше подобався у дитинстві?

Ліпити з пластиліну чудернацьких персонажів.

Майструвати з дерева.

Вишивати чи робити іграшки з тканини.

Мені було важко всидіти на місці за такими заняттями.

9/11
10/11

Де б вам хотілося займатися новим хобі?

Хочу відвідувати майстерню з автентичною атмосферою.

Обираю займатися хобі вдома у вільний час.

Класно, якби хобі можна було взяти з собою в подорож чи на природу.

10/11
11/11

Ремесла передають давні українські символи.

Які ви оберете?

Дерево життя як символ єдності поколінь.

Символ поєднання духовного і тілесного.

Оберіг від злих сил.

11/11

Килимарство

Вам точно це має сподобатись. Це заняття для уважних і посидючих. Перед очима  різноманіття кольорових ниток: крок за кроком у вас медитативно вимальовуватиметься ткане полотно. Ви можете взятися за великий килим, або ж почати з мініверсії. У першому випадку вам знадобиться велика ткацька рама і, найімовірніше, – майстер, який допоможе опанувати техніку. Менший виріб можна створити і на рамці для картини, підглядаючи у відеоуроки на ютубі. 

Українське килимарство – ремесло, яке бере початок ще з Княжих часів і відоме чи не в кожному регіоні. Не так давно елементи народного текстилю знову стали актуальними в українських інтер’єрах. Чому б не створити щось одночасно традиційне, але водночас неповторне?

Скроль далі

Гончарство

Схоже, вашим новим хобі може стати кераміка. Це допоможе заземлитися і приборкати свою непосидючість. Водночас пластична глина – широке поле для імпровізації. Навіть якщо не все вдасться одразу, можна почати спочатку і зліпити щось інше, поки горщик чи миска не відправилися випікатися в піч.

Гончарством на території України займалися ще до нашої ери. Тому це заняття з дуже глибоким корінням і історією. Можна спробувати відтворити косівську, чорнодимлену гаварецьку кераміку, або ж створити щось абсолютно унікальне за власним задумом.

Технологія вимагає високих температур для випалювання посуду, тому для такого ремесла необхідна майстерня. Це гарна можливість знайомитися з людьми, відвідуючи майстер-клас. Водночас є опції й індивідуальних чи парних занять.

Скроль далі

Гутництво

Ваш варіант, якщо ви шукаєте незвичайне автентичне хобі. Робота зі склом – це високі температури, фізична робота і завжди непередбачуваний результат. Будьте готові до компромісів: з одного боку ваша ідея, з іншого – як себе захоче поводити матеріал. Таке хобі потребує серйозного підходу: вам треба знайти справжню майстерню і наставника, який допоможе перетворити скло на дивовижні вироби під дією вогню.

Перші згадки про таке ремесло відомі ще з часів Давнього Єгипту і Месопотамії, а українському гутництву щонайменше 1000 років. Цікаво, що основна технологія за цей час фактично не змінилася.

Скроль далі

Свічникарство

Це ремесло може стати вашим новим захопленням. Виготовлення свічок – нескладний спосіб створити затишок і красу з екологічного воску без домішок, фарбників та ароматизаторів. Це +100 до романтичності вечері, а ще гарний подарунок на свята для важливих людей. Водночас створення свічки дуже символічне і наближає нас до духовного світу.

Виготовляти свічки можна вдома, приділивши час лише собі, або ж залучити друзів чи партнера. Вам достатньо переглянути відеоуроки чи покрокову статтю, щоб опанувати нове для себе ремесло з давнім українським корінням.

Скроль далі

Текстиль

Як щодо полотна і вишивки? Схоже, вам може сподобатися креативити над унікальними елементами для власного дому. Це не обов'язково традиційний вишитий рушник. Спробуйте оздобити домашні подушки, скатертини і серветки давніми орнаментами й візерунками, які традиційно прикрашали інтер’єр українських хат.  

Це усамітнене ремесло, яке наповнить дім затишною атмосферою з глибоким змістом. А ще це хобі можна взяти з собою в подорож чи на прогулянку в парк.

Скроль далі

Різьбярство

Як щодо авторського дерев’яного підсвічника чи ложки для домашнього варення? Схоже, вам підійде уважна робота з деревом. Розпочніть з майстер-класу, щоб опанувати базові техніки. Ви здивуєтеся наскільки далеко залишаться всі думки про роботу, поки грубий шматок дерева у ваших руках ставатиме витонченим посудом чи оздобою для інтер’єру.

Скроль далі

Теслярство

Ви з тих, хто готовий братися за масштабні проєкти. Як щодо авторських меблів?

Унікальні речі, натхненні українськими традиціями, можуть стати справжньою сімейною реліквією. 

Столярна справа потребує багато вмінь та обладнання, а творчість вимагає також хорошої фізичної форми. Тож якщо вам завжди хотілося мати затишну майстерню, це шанс реалізувати давню мрію і почати створювати щось практичне і унікальне. Можливо, це буде різьблена скриня, а може, – оригінальний обідній стіл? Вирішувати вам.

Скроль далі
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Хочете дізнатися більше про український крафт?

Запишіться у ремісничу майстерню або знайдіть курси, де знайдете свого наставника-провідника у світ світ українських ремесел.

Замовте книгу «Contemporary Ukrainian Crafts. Традиційні ремесла у сучасному виконанні»

Відвідайте майстер-класи та культурні події, як “Європейські крафтові дні в Україні”.

Слідкуйте за «Європейськими днями крафту та художніх ремесел» в Україні
Банківське обслуговування теж буває крафтовим
ТЕКСТ
Олена Високолян
ЛІТЕРАТУРНИЙ РЕДАКТОР
Олександр Стрельников
Фото
Wirex
Дизайн та верстка
Artycoders
Ілюстрації
Анастасія Сиваш
Продюсер
Настя Юрчишина
Менеджер
Юлія Маковишена
ПредставниЦЯ kredobank
Дар’я Волкова