Український суд зобов’язав Facebook надати слідчим доступ до офісу з правом вилучення документів

Читати на RU

Цього року Україною прокотилася хвиля обшуків в IT-компаніях, представлених, зокрема, і в Україні. Але зараз під загрозою опинився сам головний офіс Facebook. Ще 18 листопада 2015 року Печерський районний суд Києва зобов’язав адміністрацію соціальної мережі надати доступ до штаб-квартир у Менло-Парку і Лондоні та провести обшук у Facebook. Відповідне рішення опубліковано в реєстрі.

У документі йдеться про кримінальне розслідування справи за ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство, вчинене групою осіб). Слідчим під час розслідування потрібно отримати доступ до даних якогось Facebook-акаунта, вже видаленого з мережі. У самому цьому факті, звісно, немає взагалі нічого смішного, звичайна робота слідчих органів. Але далі в рішенні суду починається очевидне і неймовірне.

Адміністрацію Facebook зобов’язують надати доступ до речей і документів, які знаходяться в адміністрації мережі за адресами Facebook Inc. 10 Brock Street, NW1 3FG London, United Kindom та 1601 Willow Road Menlo Park, CA 94025 United States. А в разі, якщо адміністрація мережі відмовиться надати фізичний доступ до документів, які вимагають слідчі, суд може вирішити провести обшук у Facebook, щоб ці документи і речі вилучити.

«Визначити строк дії ухвали строком в один місяць, який відлічувати з дня постановлення документа суддів. Постанова оскарженню не підлягає. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий, суддя, суд за клопотанням сторони кримінальної справи, якій надано право на доступ до речей і документів… має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку відповідно до положень Кодексу з метою вилучення зазначених речей і документів», – йдеться в заяві Печерського районного суду.

обыск в Facebook-1

Якщо суд таки вирішить провести обшук, то давній фейк про те, що Facebook закривається, може стати жахливою дійсністю. Дуже сподіваємося, що Facebook встигне зробити резервну копію до того, як до нього прийдуть з обшуком.

Редакція AIN.UA звернулася за коментарем до британського офісу Facebook, щойно компанія надасть інформацію, ми оновимо новину.

Нагадаємо, обшуки в IT-компаніях стали однією з головних тем галузевих медіа в листопаді цього року.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук