«CASE Ukraine» створив пенсійний калькулятор для розрахунку приблизного розміру пенсії, якби виплачені ЄСВ (22% від зарплати) можна було вкласти або поставити на депозит.
За даними “НВ”, орієнтовна пенсія чоловіка з 35-річним стажем роботи і зарплатою в 15 000 гривень складе 48 500 гривень, якщо його пенсійні заощадження будуть інвестовані в нерухомість.
Як працює альтернативний пенсійний калькулятор
Калькулятор надає дві форми введення даних. У спрощеному вигляді досить ввести тільки розмір місячної зарплати, пенсійного віку, статі і вибрати категорію. У детальній формі користувач вводить дані з кабінету Пенсійного фонду про розміри ЄСВ, сплаченого за всі роки трудового стажу.
На підставі введених даних калькулятор показує розмір звичайної пенсії і пропонує розрахувати суму альтернативного доходу, якби податки, сплачені зі заробітної плати працівника, були вкладені або поставлені на депозит. Доступні наступні варіанти пенсійних заощаджень:
- На депозит у гривнях;
- На депозит в $;
- На депозит в €;
- На депозит в золоті;
- інвестувати в нерухомість;
- Вкласти гроші в недержавний пенсійний фонд.
Якби ЄСВ можна було інвестувати, пенсія була б у кілька разів більшою
Пенсія чоловіка з 40-річним трудовим стажем, який виходить на пенсію у віці 65 років із середньою зарплатою 15 000 грн, становитиме близько 8600 грн. А альтернативною пенсією, згідно з калькулятором “CASE Ukraine”, в залежності від джерела буде:
- На депозит у гривні — 1 422 678 грн;
- На депозиті $ — 320 847 грн;
- Депозит у € — 453 194 грн;
- На депозит у золоті — 374 272 грн;
- Інвестувати в нерухомість — 536 861 грн;
- Вкладіть гроші в недержавний пенсійний фонд — 1 427 197 грн.
«Більшість українців ніколи не отримають належного відшкодування своїх вкладів до Пенсійного фонду. Тобто українці за все життя виплачують на утримання пенсіонерів набагато більше, ніж отримають назад, коли вирушають на заслужений відпочинок», – зазначив Дмитро Боярчук, виконавчий директор «CASE Україна», в колонці на «Єкономічній правді».