Міністр фінансів Сергій Марченко переконаний, що ФОПів третьої групи не потрібно обмежувати в працевлаштуванні. Бюджет на 2022 рік цього не витримає. Тому, Мінфін радить зосередитись на ефективному впровадженні РРО, а не на ФОПах 3-ої групи.

Так Марченко відреагував на заяву голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВРУ Данила Гетманцева про «зарплатних ФОПів». Гетманцев вважає, що працевлаштування ФОПів не як штатних співробітників призводить до тінізації економіки. Замість сплати роботодавцями до держбюджету 22% – ЄСВ, 18% – ПДФО та 1,5% – військового збору за кожного працівника, ФОПи платять 5% від зарплати та ЄСВ.

«Йдеться про тих, хто не хоче платити податки із зарплати та оформляє своїх співробітників як «зарплатних ФОПів». Це все реформа оподаткування доходів. Знижуємо ставку, проте змушуємо платити всіх», – коментував Гетьманцев.

Такі зміни – це складові великої реформи, котру, на думку пана Данила, варто розглянути ще цього року. Протилежної думки дотримується Мінфін. Профільний міністр Сергій Марченко зазначає:

«Якщо ми втратимо 100 млрд грн від цієї прекрасної ініціативи (податкової реформи, за котру вболіває Гетманцев — AIN.Business), то на ці 100 млрд грн ми не профінансуємо якісь видатки, або нам потрібно буде знайти додаткові джерела доходів». 

Стосовно ролі ФОПів у проведенні податкової реформи, Марченко також не погоджується з головою податкового комітету ВРУ. 

«Враховуючи чутливість питання ФОПів для суспільного і політичного середовища, я б не чіпав ФОПів», – каже міністр.

Натомість, Міністерство фінансів переконане, що зараз наголос потрібно ставити на ефективному запровадженні РРО (реєстраторів розрахункових операцій). Це має допомогти зробити бізнес більш прозорим.

Нагадуємо, що нещодавно ми публікували низку матеріалів про РРО та труднощі, які виникають в українських підприємців з нововведеннями після 1 січня 2022 року.