Пенсійний фонд розробив законопроєкт, у якому пропонує збільшити розмір єдиного соціального внеску для окремих працівників. У документі йдеться про дві суттєві зміни.

Керівники платитимуть ЄСВ з трьох мінімалок

Якщо керівник (або виконувач обов’язків керівника) підприємства отримує зарплату, меншу за три мінімальні, ЄСВ доведеться сплатити з трьох мінімалок (зараз це 3 х 6500 х 22% = 4290 грн). 

Як зазначають у пояснювальній записці, у вересні минулого року мінімальну і меншу зарплату отримало понад 92 000 керівників. Для 40 000 із них це основне місце роботи. Середня зарплата таких керівників становить 2923 грн.

«Це свідчить про можливу тінізацію заробітної плати та заниження (ухилення) від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», — наголошують у Пенсійному фонді.

Збільшиться ЄСВ за осіб з інвалідністю 

Якщо зарплата людини з інвалідністю втричі вища за мінімальну, ЄСВ за такого працівника нараховуватимуть на загальних умовах — 22%. При цьому зберігаються пільги на ЄСВ за осіб з інвалідністю, які отримують зарплату розміром до трьох мінімалок. 

  • 8,41% — ЄСВ для підприємств, установ та організацій, у яких працюють особи з інвалідністю.
  • 5,5% — ЄСВ та громадських організацій осіб з інвалідністю, у яких щонайменше половину працівників становлять люди з інвалідністю, а фонд оплати праці такого персоналу покриває 25% від витрат на оплату праці загалом.
  • 5,3% — ЄСВ для всеукраїнських організацій, зокрема УТОГ та УТОС, у яких щонайменше половину працівників становлять люди з інвалідністю, а фонд оплати праці такого персоналу покриває 25% від витрат на оплату праці загалом.

Збільшення ЄСВ для людей з інвалідністю фонд пояснює тим, що такі працівники часто мають від 5 до 47 робочих місць (деякі у різних регіонах), при цьому ЄСВ за них платять лише на одному. Це також вказує на зарплату «в конверті».