Історія українського бренда byMe почалася в 2016 році з капсульної колекції одягу. З того часу подружжя засновників Аліни та Дмитра Сердюків запустили власне виробництво, відкрили шоурум на Хрещатику та зібрали команду з 35 людей.

Незважаючи на повномасштабну війну, яку росія веде проти України, byMe продовжив працювати. Команда створює одяг, підтримує співробітників, а також допомагає українським воїнам. Загалом, за два місяці війни byMe зібрав 5 млн грн, на які закупив амуніцію та навіть автомобілі для ЗСУ.

Журналіст AIN.Bussines поговорив із засновниками бренда про те, як створювався byMe та як компанії вдається повноцінно функціонувати під час війни.

Історія створення

Ми створили бренд разом, Аліна та Діма, ми подружжя. Заснували byMe 6 років тому, а разом ми вже 17 років. Колись давно ми працювали в різних компаніях. Але так сумували одне за одним, що вирішили працювати разом. Створили byMe.

Фото в матеріалі: byMe

Спочатку ми власноруч виготовляли шкіряні ремені. Потім запустили першу малесеньку капсулу одягу: 2 спідниці, сорочку та гольф. Навесні додали першу модель взуття. А сьогодні кожна сезонна колекція byMe – це близько 100 моделей одягу та взуття.

Можна сказати, що на підготовку до старту бренда пішов десь місяць. І кожного місяця щось змінювалось: додавались моделі, відкрили власне виробництво, з’являлись співробітники, у 2017 відкрили перший шоурум і так далі.

Уперше ми представили аксесуари byMe на маркеті “ВсіСвої”. Ми досі співпрацюємо, наші колекції представлені в їхніх магазинах. Головним двигуном розвитку були соцмережі та рекомендації дівчат своїм подругам. Ми зводили статистику “звідки про нас дізнались”, то 35% замовляють у нас по рекомендації подруг. Основною є реклама в соціальних мережах. Ми з самого початку вважали, що це майбутнє в продажах.

Перший вклад в інструменти та матеріали для виготовлення шкіряних ременів  – 10 000 грн. За 6 років цей вклад виріс до власного виробництва, шоурума на Хрещатику, 35 працівників та більше 100 моделей одягу та взуття.

Про виробництво та команду

Розробка колекції закріплена за засновниками та Ксюшею (Junior Designer). У нас є власний виробничий цех одягу та 11 виробництв-партнерів. Взуття шиємо на фабриці в Броварах, в’яжемо одяг на фабриках в Харкові. Іще відшиваємо одяг на аутсорсі у Вінниці, Чернігові, Черкаській області, Київський області, Харкові та Хмельницькому. Переважна більшість тканин з Туреччини, вовняні пальтові – українського виробництва, деякі артикулу з китайської фабрики.

До війни команда byMe налічувала 35 людей. Попри війну склад команди залишився той самий, але не всі колеги мають змогу працювати, чекаємо їх повернення.

Що змінила війна

До війни середні чеки були близько 2 000 грн. У воєнний час – дещо менше ніж 1 000 грн.

Загалом, війна змінила абсолютно все. Ми завжди постійно кудись бігли, намагались зробити максимум, а в один момент стало зрозуміло, що є речі, набагато важливіші за бізнес та якісь плани. Рідні люди, які поруч, – це найважливіше.

Бізнес – це завжди робота над оптимізацією процесів, поліпшенням всіх задач для покращення результативності. У мирний час ми постійно збирались налагодити це, але не змогли виділити час. Тепер ми оптимізували роботу, наскільки це можливо під час війни. На зміні колеги працюють онлайн із заходу України та з-за кордону. Зараз на зміні працює менша частина колег порівняно з довоєнним періодом. Ми зменшили бюджет реклами і переналаштовуємо таргет на Київ та мирні регіони країни.

Половина з наших виробництв-партнерів перебуває в гарячих точках України, і вони не мають змоги працювати. Два виробництва частково знищено. Частина тканини, яка планувалась на весняну та літню колекції, також знищена. Звичайно, є проблеми з асортиментом та логістикою. Але це дрібниці. Перш за все нам потрібно перемогти.

Місія нашого бренду – закохати українців в українське. У кожну капсулу ми закладаємо особливий зміст, який передає наш одяг. Українці – неймовірно сильна і згуртована нація, тому підтримка на всіх фронтах – колосальна, у тому числі і підтримка нашого бренду. Багато хто каже, що у майбутньому українські бренди стануть всесвітньо відомими. У квітні ми анонсували продаж сертифікатів на підтримку бренду, нас підтримали 102 людини.

Звісно, попит зменшився. Особливо не популярними є сукні, жакети, спідниці – офісний та нарядний одяг. Але ми отримали багато передзамовлень на особливі патріотичні футболки byMe.

Які втрати принесла війна

Найбільші втрати у нас через знищення матеріалів, які ми закупили на нові колекції. Ракета влучила у виробництво-партнера, з яким ми співпрацюємо з нашої першої колекції byMe. Це дуже велика партія джинсової тканини, яка займає 20 відсотків від одягу byMe. Втратили також 3 готові партії сорочок та партію джинсів, а ще більше 500 метрів тканин на літню колекцію.

Якщо відповідати на питання, як ми виживаємо: ми робимо свою справу, яку любимо. Створювати щось прекрасне у такий час не досить легко, але ми маємо підтримувати наших людей, наших військових та економіку України. Наш одяг – це підтримка для українців, як оберіг з сильним змістом, бо речі мають значення! Готуємо сукні для святкування перемоги.

Про волонтерську діяльність

Наразі ми зібрали більше 5 млн грн. У нас є команда з 5-ти людей. Це я з Аліною, наша подруга Даша зі своїм чоловіком Олексієм, який є ветераном АТО, та наш друг Ярослав. Ми організували збір коштів на бронежилети. Це досить довгий шлях, але наразі все налагодили, і виходить все дуже швидко та якісно. Перші поставки плит у нас були з Польщі, наша колега була саме там і змогла знайти у продажі плити, які ми швидко викупили та завезли до України.

Наступні декілька партій ми вже завозили із Чехії. Більше 200 комплектів, у ціну 207 євро за одну плити. Це було також дуже дорого та не так швидко, як нам хотілось. Але нам дуже пощастило, і ми познайомились з Олексієм Теряхіним, який займається бронеплитами з 2014 року. І тепер ми замовляємо у компанії «Арсенал Патріота», де є всі сертифікати, хороша якість і ціна. 

Бронежилет складається з плит та плитоносок. Плитоноски ми замовляємо у наших партнерів також в Україні, які спеціалізуються на пошитті та мають спеціальне обладнання, щоб зробити плитоноски дійсно якісними і міцними. 

Усі бронежилети ми передаємо безкоштовно за офіційними запитами від військових. Нам дуже важливо, щоб плити швидко потрапляли до наших бійців  та захищали їм життя, а після перемоги залишилися на балансі військових частин, щоб наші збройні сили були завжди забезпечені всім необхідним.

Ще ми купляли дуже багато турнікетів, які необхідні на полі бою. Купляли автомобілі на заміну тим, які були розстріляні під час зіткнень з окупантами, купляли шоломи та багато різної амуніції.

Навколо нас обєдналось дуже багато людей, які допомагають. За що ми вдячні кожному, хто долучається і наближає нашу перемогу. Також окремно byMe на постійній основі переховує кошти на закупівлі бронежилетів.

Плани після перемоги України

У byMe було багато планів, але всі вони тепер у підвішенному стані. Будемо відновлювати Україну, будемо розповідати всім про нашу неймовірно сильну і найкращу державу. Транслювати через свій одяг всю міць і щирість наших людей. Створювати добро, надихати всіх на позитив і боронити свою країну.