Ще до повномасштабної війни в Україні з’явився парасольковий бренд для мікро-, малого та середнього бізнесу — Organic Ukraine Business Hub. Він полегшує роботу на експорт різним виробникам, гуртуючи їх під одним брендом зі спільною дистрибуцією, маркетингом, логістикою тощо.

Проєктом Organic Ukraine Business Hub займається Мінцифри, Офіс з розвитку підприємництва та експорту і «Дія.Бізнес». Днями установи відновили свою діяльність у цьому напрямку, давши виробникам зелене світло на допомогу в експорті. 

Як працює парасольковий бренд і в чому його вигода для підприємців, пояснюємо в AIN.Business.

Що таке парасольковий бренд

Практика парасолькового бренду передбачає продаж двох або більше пов’язаних товарів під однією торговельною маркою та роботу за єдиним бізнес-стандартом. Це спрощує підприємствам дистрибуцію, зменшує витрати на маркетинг та формує довіру до виробників. Парасолькове брендування використовують навіть транснаціональні компанії, як-от Virgin Group, Procter & Gamble, Unilever, Apple Inc.

За таким принципом працює і Organic Ukraine Business Hub. Його візія — «стати потужним бізнес-хабом, який об’єднає виробників органічної продукції у спільноту конкурентоспроможних експортерів та посилить імідж українських компаній».

Чому це вигідно

Малому підприємству непросто самотужки вийти на міжнародний ринок. Співпраця з іншими компаніями допомагає йому в цьому. Виробникам Organic Ukraine Business Hub надають:

  • інформацію про необхідні сертифікати та дозволи;
  • юридичний супровід, управлінські та допоміжні бізнес-послуги;
  • користування сертифікаційним знаком, що свідчить про стандарти виробництва та ведення бізнесу;
  • участь у різних активностях з просування органічної продукції (виставки, ярмарки);
  • торговельні зв’язки з імпортерами та дистриб’юторами через В2В зустрічі тощо.

Також команда Organic Ukraine Business Hub працює над візуальною впізнаваністю бренду: проводить фотосесії, покращує контент у соцмережах. Не всі українські підприємства приділяють цьому достатньо уваги. У третини компаній, які увійшли до хабу, не було якісних фотографій своєї продукції. Це виявили, коли готували портфоліо

Невдовзі члени бізнес-об’єднання налагоджуватимуть бізнес-контакти з дистриб’юторами, байєрами, торговельними мережами, а також братимуть участь в активностях щодо просування продукції. 

Зокрема, парасольковий бренд уже представили онлайн на B2B-зустрічах з імпортерами з ЄС та Великої Британії наприкінці квітня. У планах — міжнародна торговельна виставка органічної продукції BIOFACH, яка відбудеться 26-29 липня 2022 року в Нюрнберзі (Німеччина).

Хто вже долучився до Organic Ukraine Business Hub

Бренд адмініструє громадська спілка «Органічна Україна». Він об’єднує 35 підприємств, відібраних із членів спілки. 

  • зернові та олійні: ПП «Галекс-Агро», ФГ «Козак Органік», ТОВ «Жива Нива», ТОВ «Торгово-промислова група «Амарант», ПСП «Агрофірма Україна-Говтва», ПП «Барбет», ТОВ «Солонянський Завод «Агрополімердеталь», ТОВ «Колос», ТОВ «Лист-Ручки», ТОВ «Кварк», ПСП імені Т. Г. Шевченка, ТОВ «Завод Пластмасових Виробів «Супутник», ТОВ «НВП «САД»;
  • перероблені ягоди і фрукти: ТОВ «Двіпа», ФОП Шмигельська, ТОВ «Дібрівка Агросервіс», Alta Kraina (Catanzaro Eurasia LLC), ВК «Як Бджола», ФГ «Еко-Маяк», ТОВ «Органічний Сад», ТОВ «Фемілі Гарден», ТОВ «Лілак», ТОВ «Дунайський аграрій», ТОВ «Рівнехолод»;
  • олія: ТОВ «Фірма «Каспер», ТОВ «Ві Еф Ай Оілс Фор Лайф Україна», ПП «Річойл», ТОВ «Органік Оригінал», ТОВ «Красногірський олійний завод», ТОВ «Укролія»;
  • пластівці, вівсянка, крупи: ТОВ «ТЕРРА», ТОВ «НПП Амарант», ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД»;
  • горіхи: ТОВ «Укр-Волнат», ФГ «НАТС’ЕН’ГАРДЕН».

Як долучитися до парасолькового бренду

Участь у проєкті для відібраних підприємств є безкоштовною. Представники «Органічної України» самостійно обирають систему співпраці з підприємствами або приймають запропоновану. Усі деталі — у фейсбуці.


Ініціативу з розробки та запуску експортноорієнтованого парасолькового бренду для продуктів сільського господарства та харчової промисловості реалізує ГО «Український центр сприяння інвестиціям та торгівлі (ITFC)» у межах проєкту «Побудова кращого майбутнього: Відновлення ММСП України після COVID у напрямку посилення стійкості та сталого розвитку». Він фінансується та впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України, ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» та «Дія.Бізнес».

Проєкт має на меті посилити потенціал та стійкість сектору мікро-, малого та середнього підприємництва в Україні з особливою увагою до підприємств, якими володіють або керують жінки, аби вони застосовували стійкі та сталі бізнес-моделі, отримували кращий доступ до послуг з розвитку бізнесу, місцевих і глобальних ринків та фінансів за допомогою цифрових рішень.