Мінцифра запустила нову послугу для підприємців. До кінця воєнного стану можна оформити «єДекларацію», що замінює низку дозвільних документів на ведення бізнесу в Україні. AIN.Business з’ясував, як саме ця послуга спростить життя українських підприємців.

Хто може скористатися послугою?

  • ФОПи;
  • керівники юридичних осіб (підприємства, фермерські господарства, ТзОВ, акціонерні товариства, виробничі кооперативи тощо).

Послуга «єДекларація» дозволить власникам бізнесу онлайн отримати дозвільні документи, в яких закінчився термін дії. Також дозволить ФОПам змінити місце ведення бізнесу, а підприємцям – вид діяльності.

Cкріншот сайту «Дія»

Що спрощує «єДекларація» та як її отримати?

Нововведення «єДекларація» на час воєнного стану замінює 374 дозвільних документи. Це сертифікати, свідоцтва, висновки, посвідчення.

«Якщо ви власник маленької кавʼярні, то раніше вам потрібно було сходити в 6 різних держорганів та зібрати близько 25 паперових документів: дозвіл на зовнішню рекламу, ліцензію на право роздрібної торгівлі та інші. Цей бюрократичний квест тривав до 75 днів. У Дії це один електронний документ за 3 хвилини», – зазначає очільник Мінцифри Михайло Федоров.

Щоб отримати «єДекларацію» необхідно реалізувати три кроки:

  • зареєструватися або авторизуватися в особистому кабінеті на порталі «Дія» за допомогою електронного підпису;
  • заповнити онлайн-форму та вказати, де плануєте провадити підприємницьку діяльність; або обрати дозвільний документ, який вам потрібен;
  • ознайомитись із декларацією та підписати її електронним підписом.

Послуга – безкоштовна. Реєстрація – миттєва, а на подання декларації буде достатньо 3 хвилини, за умови, що у вас є кваліфікований електронний підпис. Якщо ні, інстукція – у нашому матеріалі.

Важливо! Після реєстрації декларації не потрібно очікувати на її розгляд відповідним органом ліцензування, як це було раніше. Проте, якщо ви звернетеся за цією ж послугою в ЦНАП, тобто вирішуватимете її у паперовому вигляді, процедура відбуватиметься на умовах довоєнного часу.

Не пізніше трьох місяців від моменту скасування або закінчення військового стану бізнесу потрібно звернутися до відповідних органів та отримати дозвільні документи в порядку, передбаченому законодавством.



Раніше AIN.Business писав, як отримати «Дія.Підпис» та як взаємне визнання електронних підписів між Україною та Польщею спрощує життя українців за кордоном.