Нідерландський підприємець Пітер Левелс, відомий проектами Nomad List та Remote OK, щороку майже самотужки заробляє $2,7 млн на рік, 90% з яких – чистий прибуток. При цьому сам Левел майже не має майна.
Підприємець та інвестор Шаан Пурі у твітер-треді розповідає, як йому це вдалося.
У Пітера 4 бізнеси, всі зосереджені навколо ідеї віддаленої роботи:
- Оголошення про роботу RemoteOK – $1,6 млн на рік,
- Аналітичний інструмент Nomad List – $900 000 на рік,
- Імміграційний сервіс Rebase – $150 000 на рік,
- Електронна книга Readmake – $300 000 на рік.
В сумі $2,95 млн на рік, з яких 70-90% чистого прибутку.
Все це він робить, маючи команду з трьох людей:
- 1 менеджер з підтримки клієнтів,
- 1 комʼюніті-модератор,
- 1 девопс, який переконується, що жодний з серверів не впаде,
І ці люди працюють одночасно на всі його 4+ бізнеси. Відповідно, як відмічає Пурі, у Левелса нема проблем з управлінням персоналом.
Пурі називає Левса прикладом класичного «10 років успіху за одну ніч».
«Памʼятаю, я вперше почув про Пітера у 2013 році, коли все цифрове номадство було малесенькою субкультурою. Потім стався ковід, і БУМ! Люди масово перетікли у ремоут. І він був людиною, яка краще за всіх осідлала цю хвилю», – пише Шаан Пурі.
Як він це робить?
Багато проектів Левелса залетіли, тому що він відомий. А прославився він завдяки «червоній таблетці». Це коли ти пропонуєш комусь істину, яка суперечить усьому, чого цю людину роками навчали. Червона таблетка Левелса – забити на офіс. Подорожувати і працювати віддалено сьогодні – норма. Але в 2011-му це було щось нове.
Коли знаходиться щось таке, що суспільство вважає «дивним», для Левелса це – бізнес-ідея. Раніше він думав: «Чорт зі мною щось не так», але тепер: «Чорт, з суспільством щось не так».
Одна з особливостей Пітера – з ним неможливо сконтактувати. Колись ми детально писали про цей його підхід.
В усіх соцмережах приватні повідомлення Левелсу закриті. Він не відповідає на email. Справа в тому, що коли у вас зʼявляється якась маса фоловерів, ви починаєте отримувати одні й ті ж самі запитання від них. Тому, щоб не гаяти час на відповіді, Левелс створив на свої сайтах розділи FAQ.
«Чувак просто хоче їсти, пити, плавати і трахатися. Як на мене, доволі непогана життєва філософія», – відмічає Пурі.
Як він витрачає свої гроші
Цифрові номади не обростають майном. Поки більшість людей купують будинки, авто та речі, номади все це орендують.
То на що Левелс витрачає свої мільйони?
Більша частина грошей йде на низькоризикові інвестиції. Недорогі ETF, азійський ринок акцій, криптовалюти (він інвестує в біткоїн та ефір).
«В рамках кожного МВА має бути курс про Levels.io. Це про те, як будувати щось просте, корисне, таке, що приносить тобі мільйони, і не викликає головного болю», – зауважив Пурі.