Українці розробили Chrome-розширення, яке ідентифікує сайти російського походження

Читати на RU

Українські розробники створили Google Chrome розширення Russian Websites Go F Yourself (скорочено RWGFY), яке маркує сайти, що мають російське походження.

Як працює RWGFY

Розширення RWGFY ідентифікує російське походження сайту, перевіряючи:

  • телефон реєстрації домену,
  • зону реєстрації домену,
  • e-mail реєстрації,
  • домен.

За словами розробників, результат перевірки по цим параметрам є достовірним та надійним. Застосування розширення не впливає на швидкість завантаження сторінки, а мінімалістичний дизайн не відволікає користувача від основної видачі в Google за результатами пошуку.

Хто зробив

Ініціаторами проекту виступили діджитал-маркетолог Антон Ляховський та його друг Іван Воляник, СЕО ІТ-компанії SOFTUM.

«Ми зідзвонилися з Ванею, після створили чат з його командою. Я накинув перші ідеї, хлопці запропонували свої. Усім було так цікаво, що дизайнер зробив перший варіант лого вже за кілька годин. А тут було де розігнатися :)», – розповів Антон у коментарі AIN.UA.

Завдання було, щоб навпроти кожного сайту у пошуку висвітлювалося, чи є сайт російським. Але не просто по .ru в домені, а трохи глибше. Тому розширення перевіряє кожен сайт на ряд параметрів, щоб виявити неявні коріння з рф. Кінцевому користувачеві відразу чудово видно, куди варто заходити, а які сайти краще не відвідувати.

Після перших релізів в інтернеті команда почала готувати другу версію. В ній українці зможуть змінювати стандартні лейбли «сайт країни агресора», «під підозрою» та «можна користуватися» на власні, виразивши своє ставлення до контенту з росії та війни в цілому у такий спосіб.

«Зараз ми хочемо додати у розширення нові функції та почати створювати свою базу сайтів, які практично неможливо обробляти так, як зараз це робимо ми (коли власники сайту точно – росіяни, але все зареєстровано в інших країнах). Користувачі зможуть одним кліком повідомити, що цей сайт насправді створений росіянами. Таким чином, база буде точнішою», – додав Антон.

Чому це важливо

З огляду на елементарну кібербезпеку в умовах повномасштабної війни з росією.

«Сьогодні російські сайти можуть нести реальну загрозу для українців. Шукаючи інформацію, ми потрапляємо на різні ресурси, що не мають закінчення ru, проте мають російське походження і потенційно можуть збирати наші дані, розповсюджувати віруси та робити інші шкідливі дії. Тому, ми вигадали, яким чином можемо маркувати російські сайти, дати можливість обирати користувачам чи заходити на російський сайт чи ні, та убезпечити українців від кіберзагроз з боку росії», – зазначає Іван Воляник на сайті проекту.

Ну і звичайно, українцям давно пора виходити з-під культурного впливу рф, який насаджується через російські фільми, серіали, музику, контент на ютюбі і навіть в російській версії «Вікіпедії». Якщо ви не хочете більше свідомо чи несвідомо ставати жертвами пропаганди Кремля, не читайте російських сайтів.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук