Y Combinator зменшив кількість стартапів у своєму акселераторі на 40%

Читати на RU

Y Combinator скоротив кількість стартапів, які він фінансує й навчає в програмі YC Summer 2022 на 40%. Як передає DOU з посиланням на TechCrunch, акселератор пішов на цей крок через спад в економіці й венчурному фінансуванні.

Менша кількість учасників може стати перевагою для стартапів

Керівник відділу комунікацій Y Combinator Ліндсі Амос підтвердила навмисне скорочення групи стартапів, але заявила при цьому, що їх кількість все ще велика «порівняно з наборами за останні п’ять років».

«Ми постійно оцінюємо кожен аспект наших наборів і середовище, в якому працюватимуть компанії, і, як наслідок, розмір групи завжди змінювався від сезону до сезону та рік до року», — зазначила Амос.

З роками постійне збільшення розміру групи стартапів YC стало звичайним. Представники Y Combinator навіть зазначали, що можуть випускати до 1000 стартапів в партії. Проте набір великих груп стартапів певною мірою зменшив здатність окремих учасників виділитися. 

Скорочення, безумовно, допоможе тим, хто входить до нинішньої когорти, виділитися просто через відсутність конкуренції. Це ще один спосіб, хоча й ненавмисно, YC допомагає своїм стартапам отримати кращий маркетинг.

Y Combinator ще в травні радив стартапам «готуватися до найгіршого»

В травні 2022 Y Combinator вже попереджав стартапи про майбутні важкі часи пов’язані з загальним спадом в економіці й венчурному фінансуванні.

«Якщо ваш план полягає в тому, щоб зібрати гроші у найближчі 6-12 місяців, можливо, ви збираєте гроші у розпал рецесії. Пам’ятайте, що ваші шанси на успіх вкрай малі, навіть якщо ваша компанія процвітає. Ми рекомендуємо вам змінити плани», — рекомендував акселератор.

Багато інвесторів стверджували, що стартапи на pre-seed і seed стадіях (саме ті, з якими в основному і працює акселератор YC) є несприйнятливими до макроекономічної напруги через те, наскільки далекі ці проекти від оцінки на пізній стадії. Скорочення кількості стартапів у літній групі Y Combinator одразу на 40% показує, що такі навіть компанії на ранній стадії все ж не захищені від наслідків спаду.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук