Замість Байрактарів: фонд Притули придбав супутник для ЗСУ. Навіщо він потрібен

Читати на RU

Фонд Сергія Притули придбав один з супутників групи ICEYE для української армії. На це пішли ті 600 млн гривень, які українці збирали на Байрактари кілька місяців тому. Про це AIN.UA повідомив фонд Притули.

  • Угода дає доступ до бази даних знімків сузір’я супутників компанії ICEYE, а також одного з супутників, який вже на орбіті у цьому регіоні.
  • Притула пояснив, що тепер військові зможуть максимально швидко отримувати супутникові знімки високої якості, які допоможуть їм під час оперативного планування операцій.
  • ICEYE — фінська аерокосмічна компанія. Її супутники роблять фото земної поверхні з роздільною здатністю менше 1 метра.
  • З угодою допоміг украінський підприємець Макс Поляков.

Чому це важливо

Як пише українське видання про космос Alpha Centauri, апарати угруповання ICEYE спостерігають за Землею в мікрохвильовому діапазоні (SAR), що дозволяє отримувати знімки поверхні в будь-який час доби і за будь-яких погодних умов. Зазвичай дані оновлюються раз на кілька годин, що дозволяє спостерігати бойові дії на тактичному рівні.

Роздільна здатність фото — до 25 см на піксель (залежить від ширини сканування). Це дозволяє розрізняти мікрохвильові знімки окремих людей. Уряд України отримує у своє користування один із таких апаратів, що працюють на орбіті із зручним для спостереження території України нахилом. Доступ до даних та супутника Україна отримала одразу.

Фонд Притули також опублікував свіже фото Кримського моста з нового супутника.

Фото: Фонд Сергія Притули
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук