GitLab обслуговує підрядників армії РФ — розслідування

2

Міжнародна компанія з українським корінням GitLab припинила продажі у росії та Білорусі на початку березня, у зв’язку із військовою агресією цих двох країн проти України. Але компанія не припинила працювати із чинними клієнтами, і як стало відомо AIN.UA, серед них є постачальники російського військово-промислового комплексу.

Як компанія зреагувала на війну

  • GitLab була заснована харківським розробником Дмитром Запорожцем і первинно розвивалася як компанія в Україні, згодом вийшла на міжнародний ринок. Компанія успішно розвивалася та піднімала інвестиції, а у жовтні 2021 року вийшла на IPO на біржі Nasdaq. Запорожець після публічного розміщення вийшов із керівництва GitLab. Зараз у неї розподілена команда і офіси у різних країнах світу.
  • 11 березня 2022 року компанія оголосила, що припиняє продажі на ринках рф та РБ, але лишається працювати із чинними клієнтами. «Як компанію нас дуже засмучує неспровоковане і невиправдане російське військове захоплення України, жахливі випадки насильства проти незалежної нації та людей, та його страшний вплив на весь регіон, включаючи членів нашої команди, їхні сім’ї та друзів», — заявляв тоді CEO компанії Сід Сейбрандей.

Компанія все ще працює з російським бізнесом, який допомагає їхній армії

Водночас російський бізнес продовжує проводити тендери на закупку послуг GitLab, а серед російських клієнтів компанії є щонайменше один бізнес, який водночас є постачальником для російського ВПК.

  • Зокрема, йдеться про компанію «Лаборатория 50», яка співпрацює з підприємствами військово-промислового комплексу росії. Серед її проектів: бойові керівні системи для фрегатів, платформи для стендів та тренажерів для тренування особового складу військ росії і таке інше, детальніше про ці її проекти можна почитати тут.
  • Щонайменше один продукт цієї компанії — програмний комплекс «Моно» для Astra Linux Special Edition — зроблений за допомогою GitLab. У нього є репозиторій на цій платформі, регулярно виходили апдейти (уже після початку війни). Також він має сертифікат відповідності від Миноборони рф №5490 від 24.11.21, це означає, що його можуть використовувати підприємства ВПК росії.
  • Також дані з російських порталів про державні тендери свідчать, що держустанови та комерційні підприємства шукають спеціалістів, які можуть працювати із GitLab. Наприклад, ось тендер одного з банків Татарстана, оголошений у травні цього року. А ось тендер на закупку GitLab Premium від держпідприємства «Атомэнергопроект», оголошений на початку березня 2022 року (це підприємство входить до держкорпорації «Росатом»).

Редакція AIN.UA наголошує, що зважаючи на численні військові злочини, які російські війська вчиняли й вчиняють на территорії України, керівництво GitLab прийме рішення про повний вихід з російського та білоруського ринків.

Залишити коментар

Коментарі | 2

  • Провокативний матеріал з низьким рівнем компетентності автора. Один з співробітників Гітлаба у себе в твітерку розібрав – https://twitter.com/xanf_ua/status/1579782433939283968

    Основний поїнт – Гітлаб опенсорсний проєкт, тож русня дійсно його може використовувати в своїх цілях. Як і операційну систему Лінукс, наприклад. В цьому немає зради 🙂

  • Автор зовсім не розбирається як працює Gitlab. З тим самим успіхом можна звинуватити google та youtube, у співпраці з окупантами, бо дозволяють користуватися поштовими скриньками та публікувати відео на своїх сайтах.

Пошук