Освітній напрям ІТ-компанії Genesis представив результати щорічного опитування серед студентів українських вишів. Згідно з ними, 84% респондентів попри війну вважають, що навчаються за актуальними спеціальностями. При цьому, 68% опитаних студентів хочуть працювати в ІТ. AIN.UA вибрав найцікавіше з дослідження.
- Результати опитування показали, що найбільше бажання працювати в ІТ притаманно студентам технічних спеціальностей. 63% думають, що можуть долучитися до сфери за своєю спеціальністю.
- Кожний другий прагне будувати карʼєру в продуктовій ІТ-компанії – 52,6%. 15,8% оберуть сервісну ІТ-компанію.
- Одночасно, студенти однаково охоче працюватимуть в міжнародній (36,9%) та українській компанії (23,5%).
- 13,9% респондентів мріють про власний бізнес.
На думку 78% опитаних студентів, університет має співпрацювати із бізнесом. Найбільш пріоритетними напрямами є:
- допомога у працевлаштуванні;
- стажування під час навчання та можливість проходити навчальну практику в партнерських компаніях;
- розробка спільних із бізнесом дисциплін, практичних навчальних програм, курсів лекцій тощо;
- фінансування у вигляді грантових програм, стипендій та інвестицій в інфраструктурні проєкти, наприклад, відкриття технологічних хабів, наукових центрів тощо.
84% тих, хто впевнені, що навчаються за актуальними спеціальностями вивчають соціальні та технічні науки. Цікаво, що ті студенти, які вважають свої спеціальності менш перспективними, готові перевчитися. Найпопулярніші напрями для зміни професії:
- розробка;
- дизайн;
- психологія.
Дослідження також показало, що в навчальних програмах студентам не вистачає практичних навичок. Тому 95% шукають додаткове навчання на відкритих платформах (Coursera, Youtube), профільних каналах та блогах, а також проходять безкоштовні курси.