Посуха в США стоворила проблеми для дата-центрів Microsoft і Meta

Читати на RU

Посуха в США загрожує дата-центрам технологічних гігантів Microsoft, Meta та іншим, які охолоджують за допомогою води. Про це повідомляє видання CNBC.

  • Центри обробки даних виділяють величезну кількість тепла через сервери і величезну кількість енергії, яку вони споживають. Вода є найдешевшим і найпоширенішим способом охолодження.
  • Лише за один день середній центр обробки даних може використовувати понад мільйон літрів води для охолодження. Стільки ж води споживають 100 000 будинків, за даними дослідників з Virginia Tech.
  • Вони також підрахували, що кожен п’ятий центр обробки даних бере воду з вододілів.

Чому це важливо

Компанія CyrusOne володіє понад 40 датацентрами в Європі та Америці. Коли компанія переїхала в район міста Фінікс, яке постраждало від посухи, вона використала інший, хоча й дорожчий метод охолодження.

Розуміючи схожі ризик нестачі води в Нью-Мексико, компанія Меtа запустила пілотну програму у своєму дата-центрі Los Lunas зі зниження відносної вологості з 20% до 13%, зменшивши споживання води. Відтоді це реалізовано в усіх дата-центрах. Meta. Але загальне споживання води Meta все ще зростає. Одна п’ята води минулого року надходила з районів, які переживали дефіцит. Тому в планах компанії розробити можливість відновлення води.

Microsoft також поставила схожу мету, яка дозволить обходитися без води.

«Ми роками інвестували в постійні інновації в цій сфері, щоб переробляти майже всю воду, яку використовуємо в наших центрах обробки даних», — сказав Бред Сміт, президент Microsoft. «У місцях, де йдуть дощі, наприклад на північному заході Тихого океану, де наша штаб-квартира, ми збираємо дощ із даху. У місцях, де немає дощу, наприклад в Аризоні, ми розробляємо методи конденсації».

На даний момент у США існує близько 1 800 центрів обробки даних, і ця кількість зростає, оскільки вони є одними з найпопулярніших об’єктів нерухомості, які дають інвесторам великі прибутки.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук