Через відключення електроенергії майже у всіх регіонах України представники бізнесу купують генератори. Більшість такого альтернативного живлення є бензинозатратним: на одну годину роботи генератора потужністю 5кВт потрібно приблизно 1,75 л бензину. Проте, за нормами законодавства, зберігати пальне без ліцензії – заборонено. Детальніше про це розповіло видання AIN.UA.
В листопаді 2022 року головне управління ДПС у Чернівецькій області опублікувало відповідну заяву на своєму сайті. Не дивлячись на те, що запис видалили, він зберігся у кеші Google.
Зокрема, у повідомленні зазначалося, що суб’єкт господарювання не може зберігати пальне без наявності ліцензії у період воєнного стану. Якщо будь-який бізнес чи фізична особа зберігають бензин без ліцензії, їм можуть виписати штраф на 500 000 грн.
Як підкреслили в AIN.UA, є й винятки. Так, зберігати пальне без ліценції можуть:
- державні або комунальні підприємства або організації;
- підприємства, що зберігають пальне для власних потреб на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах;
- суб’єкти господарювання, які зберігають пальне у споживчій тарі до 5 літрів.
Важливо наголосити, що дана норма закону дійсно існує. Йдеться про Статтю 15 Закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального». Вона описує умови зберігання пального та передбачає річну плату за ліцензії на право зберігання пального в розмірі 780 гривень.