З початку відключень електроенергії, люди все частіши почали використовувати заклади як робочі місця. Адже там є можливість підзарядити гаджети, поїсти й зігрітися. Але не завжди такі гості приносять великий дохід для бізнесу: зазвичай вони сидять чи не півдня, а замовляють лише одну каву. Журналісти Telegram каналу «Реве та стогне ресторатор» розпитали власників закладів про те, чи вводили вони нові правила для гостей, які залишаються працювати в ресторані.
Паб «Кутовий»
Власники позитивно ставляться до людей з ноутбуками. Вони аргументують це тим, що людям потрібно працювати, заробляти гроші, адже тоді вони зможуть залишати їх в у пабі. Навіть якщо випили одну чашку кави, але головне – запам’ятали місце й прийдуть відпочивати на наступний раз, а не лише користатися WiFi.
В пабі виділили окремий зал для таких гостей: там немає гучної музики, столики тільки на 1-2 місця, є додаткові пуфи, крісла та переноски. В цьому залі можна працювати з 11:00 до 18:00. Після 18 години можуть ввімкнути гучну музику, посадити велику компанію чи включити футбольну трансляцію.
CheeseBakery
З такою категорією людей, каже власниця Таня Микитин, стикаються не вперше. До регулярних відключень в заклад також приходили гості, які залишалися працювати.
Проте керівництво CheeseBalery знайшло вихід із ситуації: написали пост-правило в соцмережах про те, що працювати у закладі можна, але не більше ніж 1,5 години. Це пояснили тим, що заклад хоче дати можливість й іншим людям зігрітись, поїсти та підзарядити гаджети. Офіціанти теж нагадують таке правило гостям.
Milk Bar
Аня Козаченко ділиться, що раніше не мали проблеми з відвідувачами: люди завжди приходили тільки поїсти. Проте й зараз ситуація не дуже критична, клієнти, які працюють в закладі роблять досить великі замовлення.
Незважаючи на це, адміністрація Milk Bar в обох локаціях зробила певні правила для таких гостей:
- в Milk Bar, що на Шота Руставелі є великий стіл з розетками та переносками, де гості можуть завжди працювати. Але коли немає вільних місць за цим столом, на інші не можна пересідати. Там є наліпка, яка про це нагадує: «Без лептопів».
- в Milk Bar, що в ЦУМ також з’явилися спеціальні столи для роботи. Проте їхній робочий час обмежений – з 8:00-17:00.
Загалом власниця не бачить проблеми в тенденції працюючих гостей в закладах. Адже це залежить від зовнішніх факторів. Більше того, таких гостей стало менше, адже появилися сталі графіки відключень й люди підлаштовують робочі години під них.
Pure & Naive
В барі є два формати роботи: ранковий – кав’ярня зі сніданками. Власне, зранку та вдень, ділиться Павло Гук, завжди були гості, які залишалися працювати. Вечірній формат закладу – винний бар. В цей час гостей закликали закривати свої ноутбуки.
З настанням відключень електроенергії власники докупили розетки, переноски та розмістили їх так, щоб забезпечити комфортні умови для працюючих гостей. А вечірнього правила про закінчення роботи поки не існує: хтось відпочиває, хтось продовжує працювати.
Власник ділиться, що додаткової плати за користування розетками вони не беруть, а згодом має приїхати Starlink.