Українському фонду стартапів виповнилось три роки. Фонд підбив підсумки своєї діяльності, а редакція AIN.UA обрала найцікавіші цифри: за статистикою UFS фінансує кожну 27-му заявку і до початку повномасштабної війни інвестував у 250 стартапів.
- Перші заявки Український фонд стартапів почав приймати наприкінці 2019 року, коли вже було сформовано команду і чітко прописано умови фінансування.
- За статистикою, фонд фінансує кожну 27-му заявку.
- Усі проекти після отримання грантів залучили сукупно понад $40 млн інвестицій та понад $30 млн супутніх сервісів.
- Загалом, до початку повномасштабної війни фонд проінвестував понад 250 українських стартапів на суму більш як $6,4 млн.
- Було проведено 37 пітч-днів за участі 413 стартапів.
- Кількість поданих заявок на участь у грантових програмах фонду перевищила 4500.
- Кожен другий переможець Грантової програми фонду вже залучив додаткові інвестиції у власний проект.
- Наразі у базі фонду залишається ще 111 заявок стартапів, які отримали позитивну оцінку від експертів та були відібрані до участі в пітчингу. Однак, у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні, тимчасово призупинили проведення традиційних Pitch Day.

Чимало українських стартапів, які в той чи інший час отримали гранти фонду, уже масштабувались на глобальні ринки: Upswot, Awesomic, Esper Bionics, Djooky. Серед них, наприклад, стартап Awesomic, який пройшов програму Y Combinator та залучив $2 млн інвестицій.
Інший кейс – компанія Upswot, яку підтримують понад сто міжнародних інвесторів, ангелів і консультантів у галузі fintech. Серед них CDO Microsoft, COO Klarna, колишній президент Western Union, віцепрезидент групи Oracle, голова ради директорів Revolut тощо. Команда вже залучила $5 млн інвестицій і досягла оцінки $20–25 млн.