Понад 8 000 людей проголосували за улюблені бізнеси у спільному проекті AIN.Business та Mastercard. Кого оберете ви?

До 23 березня включно триває голосування читачів за бізнеси, що отримають відзнаку AIN.Business Club: Історії року. Понад 8 000 людей вже проголосували, обравши свого фаворита серед 51 учасника.

Після закінчення голосування серед читачів, журі оцінить 10 бізнесів, що набрали найбільше голосів від вас. Переможець, який набере найбільшу сумарну кількість балів від журі та глядачів, отримає 100 000 грн від Mastercard на розвиток бізнесу.

30 березня о 18:00 ми зустрінемося в Києві, щоб познайомитися та відзначити переможців. 

Щоб взяти участь у події, зареєструйтеся за посиланням. Будемо раді бачити українських підприємців, журналістів та комунікаційників, а також всіх, кому небайдужий розвиток МСБ в Україні.

Ділимося ще однією добіркою учасників AIN.Business Club: Історії року, а повний список можна побачити за посиланням.

Бренд товарів для тварин «Погладити можна?»

Під час спалаху пандемії Лілія Маматюсупова захотіла створити щось для душі. Замовила тканину, знайшла швачку, та вже через два місяці був готовий зразок ліжка для хвостатих. Компанія щомісяця шила 60-70 лежанок та близько 20-30 автосумок для перевезення тварин. Це складало до 200 000 грн обороту. Хоча бренд звик до викликів, зараз виникають проблеми, пов’язані з інфляцією та логістикою. В планах – запустити сайт, вдосконалити продукт та розвинути міжнародні канали продажів.

Сім’я ресторанів Файного Міста

Петро Заставний відкрив свій перший заклад «Пасаж Адлера 13» у 2017 році, вклавши $45 000. Завдяки концепції закладу, ресторатор розвинув культуру коктейлів в Тернополі за півтора року, а згодом відкрив ще два заклади. Хоча під час пандемії ресторани «Файного міста» працювали на 65%, а бізнес рятували доставки, — війна не значно вплинула на відвідуваність. На другий день повномасштабного вторгнення почали готувати для ТрО, а через кілька днів в одному з ресторанів вже була повна посадка. Водночас, фінансові показники тримаються на рівні як до пандемії, хоча й середній чек зріс на 7 %.

Ферма «ФайнаBerry»

В 2016 році ферму створило подружжя Миколи та Іванни Стецьків. На $1000 купили 800 саджанців полуниці і розсадили на десяти сотках землі. Хоча на заході Україні несприятливі умови для вирощування ягоди, урожай вдавалося збирати – попит перевищував пропозицію. Проте, у 2022 році Микола повідомив про плани продати господарство.

Сироварня «Мі-Ло-Ко»

Олександр Щелоков залишив фінансову справу й у 2019 році заснував сімейну ферму з виробництва крафтових сирів. Підприємство «Мі-Ло-Ко» розмістили під Києвом, й почали вирощувати кіз. Сьогодні власник виробляє 12 видів сирів, без використання консервантів, й планує розширювати лінійку. Хоча під час війни існувала загроза втратити всіх кіз, власникам вдалося зберегти потужності й продовжувати виробництво.

Заклад «Міністерство шаурми»

Євгеній Таллер та Спартак Велішаєв відкрили спільний заклад під час повномасштабної війни. Концепцію та процеси роботи столичного «Міністерства шаурми» адаптували до реалій сьогодення: головна страва — шаурма, приготовлена на вугіллі, а також здійснюється доставка, на яку припадає чверть всіх замовлень. За перші три місяці роботи до закладу завітали рекордні 35 000 гостей.

Сироварня «ЄКАН»

Порадившись з дружиною, колишній аудитор Андрій Кулик відкрив приватну сироварню «ЄКАН» у Харкові. Хоча до початку повномасштабної війни в асортименті було понад 25 видів сирів із натуральних інгредієнтів, виробництво планували збільшувати в 10 разів. Після деокупації території, де знаходилася сироварня, підприємці продовжили розвивати свою справу.

Бренд одягу THE LACE

Альбіна Красна почала розвивати бренд без інвестицій. Разом зі швачкою дівчина створювала одяг і продавала через соцмережі. Зараз бренд має чотири шоуруми – три у Києві і один у Львові. Оскільки кількість замовлень з-за кордону активно зростає, власники планують відкрити магазин у Європі.

Бренд одягу Seven Eleven

Бренд одягу 7/11 Seven Eleven був створений у 2015 році студенткою КПІ ім. Ігоря Сікорського Юлею Ісай. Тоді від ідеї до пошиття першої речі пройшло всього два тижні. Середній чек до початку повномасштабної війни складав понад 4000 грн, але зараз він менший. Одяг 7/11 Seven Eleven продається як в Україні, так і за її межами.

Бренд косметики Mr.SCRUBBER

Ідея бренду виникла ще у 2015-2016 роках. Його засновники, Сергій Кашуба і Віталій Ткачук, надихнулися ідеєю створення кавового скрабу, а згодом почали виробляти продукт зі свіжозмелених зерен. До 2022 року компанія наростила асортимент до 400 товарів в лінійці, 95% з яких складаються з інгредієнтів натурального походження. Наразі Mr.SCRUBBER представлений як в Україні, так і за кордоном, а також має фірмові магазини. Хоча доходи й продажі після 24 лютого нестабільні, компанія не зупиняла будівництво власного виробництва й планує масштабуватися на європейський ринок.

Бренд одягу Leva Organic Kids

Людмила Помазанова запустила бренд Leva Organic Kids у жовтні 2020 року. Вони виробляють органічний одяг для дітей з авторськими принтами тварин та рослин з Червоної книги України. Зараз одяг продається в Україні, Європі та США.

Доставка їжі Health and Food

Ідея бізнесу виникла в одного з партнерів під час розмови зі своїм фітнес-тренером. У 2016 стартували, а вже через пів року Health and Food вийшли на операційний прибуток. До повномасштабної війни компанія планувала запускати новий продукт та запроваджувати власне ПЗ для управління процесами. Проте, після 24 лютого Health and Food припинили комерційну діяльність, але восени 2022 року бізнес відновив роботу на 70%.

Бренд одягу byMe

Аліна та Дмитро Сердюк заснували бізнес у 2016 році з капіталом у 10 000 грн. Спочатку бренд розвивали завдяки сарафанному радіо, згодом залучили соцмережі, а за рік вдалося відкрити власне виробництво та шоурум byMe у Києві. Компанія виросла до 35 співробітників та 11 виробництв-партнерів. Сьогодні бренд продовжує працювати й розвиватися.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук