У 90-х українські підприємці потерпали від рекетирів. З часом цю роль перебрали на себе кіберзлочинці. Фішингові листи, DDoS-атаки, злам корпоративної мережі чи атаки нульового кліку — зловмисники щодня дивують новими способами викрасти конфіденційні корпоративні дані.
Як захистити бізнес, працівників та IT-інфраструктуру? Разом з Київстар Бізнес ми зібрали 8 найпоширеніших вразливостей компаній у сфері кібербезпеки та розповідаємо, які сервіси допоможуть їх закрити.
Вразливість №1
Ефективна робота нашого бізнесу залежить від безперебійної роботи сайту. Проте його часто можуть дидосити, через що ми втрачаємо клієнтів. Як захистити сайт від DDoS-атак?
Рішення
Вберегти бізнес від відомих і невідомих атак хакерів можна за допомоги сервісу AntiDDoS, що сертифікований Адміністрацією Держспецзв’язку України. Він підключається до вашої мережі та автоматично моніторить весь трафік. Якщо AntiDDoS виявляє будь-які аномалії у трафіку, він відправляє його на очищення і лише після того повертає назад у мережу.
Вразливість №2
Ми маємо вебдодаток маркетплейсу та боїмося, що зловмисники можуть його зламати, щоб отримати персональні дані клієнтів. Як захиститися від такого зламу?
Рішення
Щоб захиститися від ботів та програм підбору паролів, скористайтеся Web Application Firewall (WAF). Рішення аналізує http-трафік між вебдодатком та мережею та автоматично відфільтровує виявлені загрози. Це особливо актуально для сервісів мобільного банкінгу, оплати послуг та маркетплейсів, адже вони найчастіше потерпають від таких зламів. WAF допоможе вберегтися від витоку персональних даних клієнтів та даних банківських карток.
Вразливість №3
Все листування з партнерами, клієнтами та між співробітниками в нашій компанії відбувається через корпоративну пошту. Тому ми хочемо захистити її від зламу, як це зробити?
Рішення
Серед найпоширеніших небезпек, що «заходять» у компанії шляхом корпоративної пошти, — шкідливе програмне забезпечення, спам та фішинг. Наразі майже половина шкідливого ПЗ проникає у систему саме через електронну пошту. Щоб уберегтися від цього, використовуйте Email Security. Це рішення відстежує всі вхідні та вихідні листи, захищаючи працівників та систему загалом від шкідливих повідомлень та вкладень. Воно запобігає втраті даних, шифрує й архівує електронну пошту.
Вразливість №4
Ми хочемо захистити та контролювати доступ до корпоративної мережі від зловмисників та будь-яких неавторизованих користувачів. Як це зробити?
Рішення
Щоб цілковито контролювати мережевий трафік вашої компанії, скористайтесь рішенням Network Access Control (NAC). Контроль доступу до мережі допоможе захистити свої дані та дані клієнтів. NAC з’ясовує, чи безпечно під’єднувати до мережі той чи інший пристрій та надає мережеві доступи відповідно до профілю користувача.
Вразливість №5
Ми дбаємо про безпеку конфіденційних даних, тому нам потрібне потужне рішення, що захищатиме весь корпоративний трафік. Що обрати?
Рішення
Щоб уберегти інфраструктуру та захистити конфіденційні дані компанії та співробітників, ви можете застосувати додатковий захист. Зокрема, рішення Next Generation Firewall (NGFW) дозволяє не лише відстежувати, а й контролювати та фільтрувати весь мережевий трафік. NGFW швидко виявляє та блокує загрози, при цьому анітрохи не знижує продуктивність мережі.
Вразливість №6
У нашій компанії є правила безпеки, яких ми просимо дотримуватися працівників. Проте ми не можемо відстежити нетипову поведінку користувачів, щоб вчасно зупинити небезпечні дії. Який сервіс допоможе?
Рішення
Кіберзагрози не завжди приходять ззовні, деколи небезпечні дії вчиняють самі працівники – з незнання або неуважності. Наприклад, відвідують ресурси з вірусами або завантажують терабайти інформації з систем компанії. Уникнути цього допоможе сервіс User and Entity Behavioral Analytics (UBA / UEBA). Рішення виявляє будь-яку аномальну або підозрілу поведінку користувачів та одразу сповіщає про це власників компанії або відповідальну особу.
Вразливість №7
Ми не можемо контролювати пристрої, з яких наші працівники виконують свої робочі завдання, але хочемо бути певні, що ці пристрої є захищеними від шкідливого ПЗ та інших кіберзагроз. Що можна зробити?
Рішення
Майже третина кібератак скоюються за допомогою непомітного встановлення шкідливого ПЗ на кінцеві точки IT-інфраструктури компанії, а саме — на пристрої працівників: персональні комп’ютери, планшети та смартфони. Захист цих гаджетів від зловмисників є ключовим завданням корпоративної кібербезпеки. Endpoint Security вчасно виявляє та блокує всі можливі загрози: від шкідливого ПЗ до вірусів, випадково завантажених на пристрій співробітника.
Вразливість №8
Зараз дуже нестабільні часи. У разі якоїсь критичної ситуації ми хотіли б мали доступ до резервних копій корпоративних даних. Ми боїмося втратити їх на фізичних носіях, якщо сервери чи інше обладнання компанії буде пошкоджено. Яке рішення нам підійде?
Рішення
Втрата важливої інформації може відбуватися як унаслідок кібератак, так і у випадку форс-мажорів: втрати доступу до фізичних носіїв чи їхньої поломки. Вберегти усі корпоративні дані допоможуть хмарні сервіси. Наприклад, рішення Backup & Recovery збереже всю корпоративну інформацію на сервері, де вони будуть невразливі до жодних небезпек. Сервіс регулярно робитиме копії та за потреби швидко відновить усі дані.
Якою є вартість сервісів та як їх підключити?
Щоб дізнатися актуальні ціни та замовити підключення послуг, зверніться за консультацією до Київстар. Для цього заповніть форму — і фахівці компанії зателефонують вам упродовж 7 робочих днів, щоб детально розповісти про рішення, порадити найкращий варіант та домовитися про співпрацю.
Більше інформації про кібербезпеку і не тільки шукайте на Kyivstar Business Hub.