Ще дві країни створюють власні додатки на основі української «Дії»

Створення власних застосунків на основі українського мобільного застосунку розпочали Колумбія і Замбія. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на конференції «Diia in DC: презентація цифрових досягнень України» у Вашингтоні. Крім того, як зазначили в Мінцифрі, загалом перемовини ведуться з 10 країнами.

Перемовини ведуться з 10 країнами, з 2 вже є домовленості

«Понад три роки тому команда Мінцифри поставила перед собою ціль — відцифрувати 100% найпопулярніших державних послуг до 2024 року. Так, з’явився застосунок Дія, яким користуються понад 19 мільйонів українців, і який спростив взаємодію людей і держави. Багато важливих сервісів ми запустили за підтримки USAID. З перших днів Мінцифри агенція стала нашим надійним партнером, завдяки яким українці можуть отримати держпослуги в кілька кліків. Вдячний USAID за підтримку наших діджитал-ініціатив, які вже реалізовані, та допомогу у втілення майбутніх проєктів», — зазначив Михайло Федоров. 

Команда Мінцифри веде переговори з 10 країнами щодо експорту «Дії», враховуючи країни які підтримує USAID. І вже маємо результати — розглядаємо партнерство із Замбією та Колумбією. Це під час Diia in DC анонсувала Адміністратор USAID Саманта Пауер.

«Зараз Україна стає відомою через щось інше. Через новий продукт. Мінцифри працює над тим, щоб «Дія» стала інструментом відкритого джерела, який доступний іншим країнам для розвитку їхньої цивільної інфраструктури. І інші країни, включно з такими лідерами управління, як Естонія, переймають цей досвід, адаптують його під себе, будують щось подібне до «Дії» у себе», — зазначила Павер.

Як просувається експорт «Дії»?

Ще в січні 2023 року Мінцифра поділилася з естонськими колегами кодом та UX/UI-дизайном нашого застосунку «Дія». естонський додаток матиме назву mRiik, а його тестування почалось всього через місяць — вже в лютому 2023.

У квітні 2023 українці отримали можливість підписувати європейські контракти та документи за допомогою «Дія.Підпису-EU». Його використовуватимуть у країнах ЄС як удосконалений електронний підпис. А в травні Україна стала першою країною не членом ЄС, яка увійшла до довірчого списку Європейського Союзу. Це означає, що відтепер українські електронні підписи та печатки на цифрових документах автоматично зможуть перевіряти в державах-членах ЄС.

Тепер стало відомо, що команда Мінцифри веде переговори з 10 країнами щодо експорту «Дії», враховуючи країни, які підтримує USAID. Поки домовленостей досягнуто поки лише з двома — Колумбією та Замбією.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук