Американсько-український стартап Haiqu залучив $4 млн

Читати на RU

Стартап Haiqu, який створює технології для підвищення ефективності квантових комп’ютерів, оголосив про закриття pre-seed-раунду фінансування на суму $4 млн. Раунд очолили американські фонди MaC Venture Capital та Toyota Ventures, за участю SOMA capital, українських u.ventures, SID Venture Partners, Roosh Ventures, а також приватних інвесторів. Про це AIN.UA розповів Микола Максименко, співзасновник компанії.

  • Haiqu заснували американець Річард Гіван (СЕО) та українець Микола Максименко (СТО) у 2022 році в рамках канадського deep-tech акселератора Creative Destruction Lab.
  • Гіван – випускник Стенфордського університету та колишній співробітник Mitsubishi Electric. Максименко – у минулому дослідник німецького Інституту Макса Планка, ізраїльського Науково-дослідного Інституту Вайцмана, екс-віце-президент з R&D компанії SoftServe та керівник програми з Технологічного Менеджменту Бізнес-школи УКУ. 
  • За словами розробників, Haiqu дозволяє витягнути максимум з обмежених та чутливих до помилок квантових комп’ютерів, таким чином отримавши змогу виконувати обчислення задач, які ще донедавна були неможливими. Рішення компанії поєднують квантову інформатику зі штучним інтелектом і високопродуктивними обчисленнями.
  • Haiqu вирішує основні проблеми, які перешкоджають впровадженню застосування квантових комп’ютерів: обмежена кількість кубітів та висока чутливість до помилок квантових процесорів у найближчому майбутньому. Технологія підвищує продуктивність квантового обладнання і дозволяє розширити застосування квантових обчислень для широкого кола задач у фінансах, автомобільній індустрії, біотехнологіях та інших сферах.
  • Стартап планує спрямувати інвестиції у розробку продукту та розвиток партнерської екосистеми для його запуску на ринок.  
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук