41 провідна компанія оголосила про наміри забезпечити понад 250 000 українських біженців роботою та навчанням по всій Європі. Про це йдеться в пресрелізі за підсумками бізнес-саміту в Парижі. Серед тих, хто задекларував свої наміри – відомі на увесь світ ІТ-гіганти, зокрема Amazon, Microsoft, Cisco, Salesforce, Google та LinkedIn.
- Деякі провідні бренди зобов’язалися найняти на роботу 13 680 біженців у штат до 2025 року. Зокрема:
- Amazon працевлаштує щонайменше 5000 біженців,
- Hilton – 1500,
- Marriott International – 1500,
- ISS – 1000,
- Teleperformance – 500.
- Серед інших брендів, які взяли на себе зобов’язання щодо найму: Accenture, adidas, Blackstone, bp, Duni Group, ESS Group, FCC Medio Ambiente, Hempel, Hyatt, Ipsos, KFC, Kyndryl, L’Oréal Group, Menzies Aviation, Novartis, PepsiCo, Pfizer, QSRP, Starbucks EMEA, Suez, The Body Shop і The Kraft Heinz Company.
- Найбільші у світі кадрові агентства, включаючи Adecco, ManpowerGroup і Randstad, – допоможуть 152 000 біженцям з пошуком роботи.
- Крім того, ряд великих компаній оголосили про зобов’язання протягом наступних трьох років забезпечити навчання – як безпосередньо, так і через партнерські організації – для понад 86 000 біженців. Зокрема, біженці опановуватимуть ІТ, кодування та кібербезпеку, а також зануряться у специфіку європейського ринку праці.
- Accenture забезпечить навчання та підтримку приблизно 16 000 біженців,
- Indeed навчить щонайменше 15 000 біженців,
- Cisco – 10 000,
- Microsoft – 5000,
- Generali – 5000.
- Серед інших компаній, які допоможуть з навчанням біженців: Accor, Amazon, Hempel, Kyndryl, ManpowerGroup, Novartis, Randstad, Salesforce, Starbucks EMEA та Unilever.
- Google, LinkedIn та Visa пообіцяли надати фінансову підтримку ініціативам, спрямованим на допомогу з працевлаштуванням біженців у Європі.
Чому це цікаво
За даними ООН, близько 6 млн українських біженців перебуває у країнах Європи станом на 6 червня 2023 року. Учасники саміту відмітили, що зусилля у працевлаштуванні українців допоможуть стабілізувати ситуацію в Європі.
Компанії, що задекларували свої наміри, сподіваються, що ці зусилля не тільки допоможуть їм зміцнити власні колективи та заповнити прогалини в робочій силі, а заразом посприяти розвитку європейської економіки. Очікується, що доходи біженців по всій Європі в результаті складатимуть понад 2 мільярди євро щороку.