На Prozorro нещодавно опублікували тендер на розробку сайту для Київської обласної ради, з бюджетом 1,068 млн грн. Останнім часом тендери, які Київ (і не лише він) виставляє, на кшталт овочерізок або барабанів до укриттів, викликають чималий подив. Тому редактор AIN.UA спитала у спеціалістів із веб-розробки та дизайну, чи це адекватна ціна на таке завдання.
Що потрібно зробити
У тендерній документації до проекту, опублікованого 27 червня, йдеться про розробку сайту для Київської обласної ради, технічне завдання до нього опубліковане у документі «Технічні характеристики».
Зокрема, від виконавця очікують, що сайт:
- структура сайту має враховувати оптимальну кількість розділів у меню — 5-7 і глибину вкладеності не більше чотирьох рівнів;
- орієнтовна структура сайту має містити розділ про Київщину, її адмінустрій та символіку; органи місцевого самоврядування області; дані про київську обласну територіальну виборчу комісію; про керівництво та депутатський корпус облради; про діяльність: порядки денні, проекти рішень та рішення облради та багато іншого;
- головна сторінка сайту має містити шапку з лого та меню з 5-7 розділів, пошук по сайту, посилання на соцмережі, перемикання мови блок посилань на сайти інших держорганів, версію для людей із порушенням зору та функцією звукового супроводження сайту;
- для організації даних має використовуватися система тегів;
- має бути медіагалерея для публікації фото та відео;
- має бути база офіційних документів із формою для фільтрації документів за типом документу, видавником, темою, номером документу, датою документу.
Це — неповний перелік вимог до сайту. Проектування дизайну сайту, а також функціональну верстку сторінок сайту, CMS та перенесення даних та документів зі старої версії, за умовами проекту договору, потрібно зробити протягом 30 робочих днів з дати підписання договору. Аукціон за цим тендером стартує 6 липня 2023 року.
Оцінки бюджету
AIN.UA звернувся до експертів з UX, вебдизайну та розробки вебсайтів за оцінкою того, наскільки бюджет у 1,068 млн грн відповідає такому завданню, чи він не є суттєво завищеним або заниженим. Наводимо їхні оцінки нижче:
Роман Сліпченко, керівний партнер дизайн-агенції Areal.design:
«Вартість такого завдання важко оцінювати без деталей, якщо побіжно переглянути технічне завдання з тендеру, виглядає так, що воно доволі об’ємне, потребує розробки великої кількості сторінок та функціоналу. З нашого досвіду, це — нормальна або швидше навіть занизька ціна, якщо ми говоримо про гідний проект високого рівня. Варто зазначити, над таким проектом працюватиме команда з 10 людей, високого рівня та з відповідною компенсацією. Також важлива підтримка та робота після запуску вебсайту.
Звісно бувають різні підходи і в такому разі знайдеться підрядник, який запропонує зробити за 100 000 грн, результат буде відповідний».
Олег Нобр, Head of UX в «Сільпо»:
«З точки зору описаної структури ця ціна — точно ОК. Може навіть занижена, як для такого масштабу роботи. Але головне: як термін реалізації сайту зазначено 10 вересня 2023 року, і от це нереально! Щоб зробити такий проект, знадобиться від 6 до 12 місяців».
Є й інші думки. Наприклад, дизайнер Djinni Станіслав Говорухін вважає, що тендер із таким технічним завданням мав би коштувати в кілька разів менше: адже розділи та функції на чинному сайті майже не відрізняються від тих, які потрібно розробити. Київській облраді потрібен «звичайний контентний сайт», який не потрібно писати з нуля, а можна зробити в будь-якому конструкторі сайтів.