Український Releaf Paper залучить ще 8 млн євро, половину надасть Єврокомісія

Читати на RU

Український стартап Releaf Paper, який виробляє папір та тару із опалого листя, планує залучити ще 8 млн євро, причому 4 млн — це гарантовані інвестиції від ЄС. Про це співзасновник стартапу Олександр Соболенко розповів AIN.UA.

Зображення надане командою стартапу

Що відомо про угоду

У грудні 2022 року стартап уже залучав грант на 2,5 млн євро від Єврокомісії, коли виграв у програмі EIC Accelerator 2022. Ще 4 млн євро — це гарантовані інвестиції від Єврокомісії.

«Ми отримали гарантії по цій інвестиції разом із підтвердженням попереднього гранту на 2,5 млн євро», — говорить Соболенко.

Ще для 4 млн євро команда шукатиме лід-інвестора, але за словами Соболенка, поспіху в цій справі немає. 8 млн євро разом підуть на побудову двох нових невеликих фабрик або однієї великої в інших країнах.

Що це за стартап

Releaf Paper заснували у 2020 році Олександр Соболенко та Валентин Фречка. Виробництво паперу відбувалося спочатку в Житомирі а потім у Луцьку, спочатку власних потужностей у компанії не було. Команда працює над виготовленням паперу з опалого листя.

Releaf Paper стверджує, що кожна тонна виробленого паперу з листя рятує 17 дерев від вирубки. Пілотний продаж паперу, який використовується як пакування, і паперових пакетів розпочався у вересні 2021 року на першому тестовому заводі в Україні потужністю 5000 тонн на рік.

За 2022 рік стартап виробив 150 тонн паперу, запустив продажі в Європі та отримав €165 000 доходу. Серед його клієнтів: L’Oreal, Schneider Electric, Samsung, NYX та інші відомі компанії.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук