Продаж книг на Amazon: як киянин заробляє $5000 на місяць у розпал кризи

Читати на RU

Криза, спричинена епідемією коронавірусу, боляче вдарила по бізнесу в усьому світі. Тисячі великих і дрібних компаній збанкрутували, сотні тисяч людей втратили роботу. Тому історії підприємців, які в цей сумбурний час зберегли і навіть примножили доходи, особливо надихають. Знайомтеся, ось один із них, – киянин Антон Петренко. Він розповів як йому вдається, займаючись книжковим бізнесом на Amazon, залишатися на плаву в розпал всесвітнього фінансового колапсу.

Антоне, як короновірусна катастрофа позначилася на книжковому бізнесі?

Криза особливо не позначилася на книжкових продажах – така специфіка цього бізнесу. Так, звісно, навесні було затишшя, – коли весь світ завмер на кілька тижнів, чекаючи, що буде далі. Але незабаром ситуація вирівнялася. Ба більше, акції компанії Amazon, – а саме на цьому майданчику я продаю книжки, – сягнули свого піку, а доходи букселерів зросли у 2-3 рази.

А чим ти займався до того, як зануритися в бізнес на книжках?

Я, як і багато хто, працював в офісі. Але відчайдушно намагався знайти «те саме» заняття, яке дасть мені повну свободу, зокрема й фінансову, а також відчуття стабільності. У 2006 році я обіймав позицію топ-менеджера в нафтовій компанії. Мені добре платили, але я був зайнятий 24/7. А мені хотілося відчувати життя на повну – наприклад, багато подорожувати, – а не жити від зарплати до зарплати, щодня повертаючись із роботи додому, втомленим, злим, мріючи тільки про телевізор і вечерю.

Через рік я поїхав до Канади. Чим я там тільки не займався! І сніг чистив, і будинки будував, але залишитися на ПМЖ не вийшло.

Через півтора року, повернувшись додому, я вирішив будувати кар’єру в Києві, і в 2012 став комерційним директором компанії, яка продавала препарати для професійної косметології. Справи у нас йшли в гору, як і моя зарплата. На цьому можна було б закінчити пошуки себе, вгамуватися і «просто бути щасливим», але мені все одно не сиділося на місці, – річ у тім, що і ця робота забирала все моє життя, гроші дуже швидко витрачалися, а це аж ніяк не наближало мене до мрії – досліджувати різні країни.

Таким чином ти прийшов до вибору віддаленої роботи?

Так. По-перше, моїх туристичних цілей було настільки багато, що їх неможливо було б поєднувати зі стандартною офісною роботою і належною щорічною відпусткою. Це, мабуть, була найміцніша мотивація.

По-друге, подорожі потребують грошей, а комфортні подорожі – ще більше. Тому я дозволив собі мріяти масштабно і поставив планку – не менше $5000 доходу на місяць. На цьому етапі я відсіяв усі варіанти заробітку, які не принесуть мені таку суму. Наприклад, відразу сказав «ні» біржам фрілансу.

По-третє, я вирішив, що не хочу стресу. Я багато разів бачив, як велика посада відбирає все: здоров’я, молодість, оптимізм, уміння мріяти і радіти дрібницям. Я не хотів бути «солідним дядьком у сірому костюмі», який «вирішує серйозні справи». Тому шукав роботу для душі та задоволення, щоб сьогодні, приміром, жити біля океану в Індії, а за місяць – досліджувати гори в Непалі з сином, який, як і я в його віці, дуже хоче побачити світ.

По-четверте, я хотів займатися тим, що приносить мені не тільки гроші, а й задоволення. Мені дуже близькі слова Кастанеди: «Усі шляхи однакові. Але шлях, у якого немає серця, не має сенсу! Тоді краще обирати шлях, у якого серце є«. І свій шлях я почав із вивчення онлайн-середовища. Маючи чіткі фінансові орієнтири в $5000 на місяць, я довго придивлявся до різних варіантів, доки, нарешті, не натрапив на варіант – книжковий бізнес на Amazon.

Цікаво. І як цей бізнес на Аmazon працює?

Якщо коротко, то: спочатку дізнаємося, що «болить» покупцям, що вони хочуть читати, робимо цей продукт і публікуємо на Amazon у кількох версіях – kindle (електронна версія книжки) і друкований варіант. Я зараз говорю не про художню літературу, а простий нон-фікшн – довідники, рецепти для схуднення тощо. Як зробити книжку? Головне діяти поетапно: замовити книжку гострайтеру, а потім відправити її на вичитку редактору та коректору, замовити обкладинку дизайнеру, налаштувати рекламу на сайті Amazon і готово. Займатися кожним етапом самому не потрібно, достатньо знайти виконавців, які зможуть зробити якісний продукт. Ваша справа – проконтролювати. Студентам свого курсу я пояснюю кожен етап дуже детально. І якщо діяти за інструкцією, книжка практично у 100% випадків злетить і буде добре продаватися.

Власне, зараз мене вже не так надихає сам продаж книжок на Amazon, як успіхи моїх учнів – коли вони починають заробляти свої перші $500-1000-2000 одразу після курсу. Отримуючи такі суми на свої рахунки, люди розуміють, що можна жити в достатку, не працюючи на когось із 9 до 18. А це круто змінює якість життя. Люди починають більше мріяти, більше собі дозволяти…

Це досить новий вид бізнесу в нашому просторі…

Так. Ще кілька років тому інформації про те, як продавати книги, російською мовою практично не було. Пам’ятаю, я купив індивідуальний курс на тему «Книжковий бізнес на Amazon» в одного російськомовного коуча, але дуже швидко його закинув і зайнявся самостійним навчанням. У мене було дуже багато запитань, – наприклад, про те, як працювати з відгуками, як підвищувати продажі, що таке перепродажі книжок тощо, – на які я отримував розмиті відповіді. І в якийсь момент я застряг – заробляти чомусь не виходило, хоча дуже хотілося, я не знав, куди і як рухатися далі. Тому я вирішив опановувати англомовні курси з торгівлі книжковою продукцією – вони виявилися набагато глибшими і зрозумілішими. Однак, звісно, і вони не могли передбачити всі можливі гулі та й плюшки, які отримуєш виключно з досвідом. У мене пішли роки, щоб осягнути всі нюанси книжкового бізнесу, але я, навпаки, вдячний за це. Тепер я сам є автором навчального курсу «Продаж книжок на Amazon» і, спираючись на результати своїх спроб і помилок, посвячую своїх студентів у тонкощі цього бізнесу.

А, пам’ятаю, був час, коли я побачив на своєму рахунку перші $500… Радів, як дитина! Навіть не так сумі, як тому, що я зрозумів – це можливо! Я рухаюся назустріч мрії! І ось якраз у той момент я вирішив, що більше ніколи не повернуся в офіс.

Тобто, спочатку ти продовжував працювати в офісі і паралельно намагався продавати книги віддалено?

Саме так. До речі, «намагався займатися» – це ключові слова. На жаль, у реальності цей бізнес завжди відсувався на задній план, бо я сидів в офісі по 10-12 годин. У мене в той час навіть на особисте життя часу не було, а про старт нового бізнесу я взагалі мовчу. Тому я вирішив діяти за принципом «зачини старі двері, щоб попереду відчинилися нові».

І ось я, нарешті, вирішив повністю зануритися в книжкову справу. Так я перестав жити в борг, розвинув фінансову дисципліну й обзавівся фінансовою подушкою. А ще позбувся страху втратити стабільний офісний заробіток, прийшовши до того, що книжки завжди даватимуть доходи – так, цього місяця більше, наступного – менше, але прогоріти неможливо, навіть якщо сильно захотіти.

Але, наприклад, ті, хто продають товар на Amazon, зараз зазнають великих труднощів

Так, у товарників у березні з’явилися проблеми, яких ніхто не чекав. Ускладнилися міжнародні транспортування, реєстрації акаунтів відбуваються із затримкою. А вишенькою на торті став палаючий нещодавно склад Amazon у Каліфорнії. Але книги це не «товарка». Букселерам простіше. Ми й так завжди добре заробляли. А зараз тим більше: доходи на торгівлі книжками зросли у 2-3 рази. І якщо книжкова ніша зміцнила свої позиції завдяки глобальній кризі, то ніщо інше її вже точно не похитне.

Який стандартний заробіток на продажі книжок? 

Це $2000-3000 на місяць. Але можна і в рази більше, обмежень немає. Усе залежить тільки від мотивації людини, а також якості та кількості опублікованих нею книжок.

Найчастіше на Amazon користуються попитом книжки до 100 сторінок із психології, саморозвитку, маркетингу, кулінарії тощо. Зазвичай їхня ціна в електронному вигляді – $3-7, а в друкованому – $15-25. Друкує книжки, як я вже казав, одна з найближчих до покупця партнерських друкарень Amazon (це друк під замовлення за системою POD – print on demand). Така система дуже спрощує життя продавцям – ви не відповідальні за фізичний товар.

Також відмінно заходять книги на гарячі теми. Наприклад, книги про COVID-19 спочатку карантину були справжнім хітом. Одна така могла принести $2000-3000 на місяць.

Загалом же важливо знати: якщо електронну книжку скачали 50 разів і більше – це вже успіх, якщо менше ніж 5 разів – отже, щось із книжкою не так, потрібно розбиратися, у чому припустилися помилки під час підготовки або публікації.

Приклади книг на Amazon:

Книги можна створювати самостійно, якщо добре знаєте англійську і дружите з дизайном. Але в принципі бізнес-модель передбачає замовлення книг у письменників і дизайнерів на таких фрілансерських платформах, як upwork.com, fiverr.com.

Дуже приблизна й усереднена ціна однієї книжки (з текстом, редактурою і готовою обкладинкою) – $150-300, а терміни виготовлення – 10-17 днів. Ви вкладаєтесь у свої книжки один раз, а заробляєте на них ще багато років.

Тобто, ти таки досяг своєї планки $5000 на місяць? А скільки в тебе книжок?

У моєму арсеналі 150+ книжок із категорії нон-фікшн і майже 400 книжок без тексту – органайзерів, блокнотів, зошитів, кросвордів та альбомів. Цього вистачає, щоб отримувати щонайменше $5000 на місяць, хоча зараз уже я приділяю розвитку бізнесу лише кілька днів на тиждень. До речі, моя перша книга приносила $16 на місяць. Було дуже прикро, але я наробив багато помилок ще на старті, тому що намагався в усьому розібратися сам.

А тепер інший приклад. Нещодавно мій курс «Книжковий бізнес на Amazon» закінчила дівчина, яка хотіла до осені вийти на $500 на місяць із продажів, а вийшла на $700 через місяць після нашої першої розмови. І було це вже під час карантину.

У середньому, більшість моїх студентів отримують по $1000 на місяць уже в перші пів року. Один мій студент вийшов на $2000 у квітні цього року, інший – на $3000. Багато чого залежить не від ситуації в країні та світі, а від людини.

Через 5-6 місяців активного вивчення Amazon (наприклад, особливості публікації книг у різних форматах – Amazon Kindle і друкована версія), у студентів з’являється більше книг, розуміння і знання платформи. Багато хто, до речі, поєднує його з основною роботою як додатковий дохід.

Крім заробітків, які ще плюси книжкового бізнесу?

Звичайно, вільний графік. Сьогодні я починаю свій день о 10 ранку під пальмою у В’єтнамі, завтра – о 3 годині дня на веранді тайського кафе. Раніше мені здавалося, що так живуть або обрані, або ті, хто краде. Я думав, що так не буває, а зараз навіть уявити не можу, що міг би працювати «на дядька» і щодня проводити дві години в заторах.

Проте дисципліна дуже важлива. Комусь, навпаки, офісна робота здасться раєм. Тому, наприклад, тим, хто загорівся цим і хоче спробувати бізнес на книжках, я все-таки пропоную спочатку безкоштовно протестувати – чи підійде їм продаж книжок на Amazon. А вже тільки потім занурюватися в цю справу з головою.

А якщо з англійською зовсім погано?

Це не велика проблема. Я, наприклад, не розумів жодного слова, коли тільки почав відкривати для себе бізнес на книжках. Є, зрештою, Google перекладач, за допомогою якого можна спілкуватися з виконавцями – письменниками та редакторами. Зате за півроку такого спілкування через перекладач можна вже спокійно читати, перекладати й розуміти сенс англомовних текстів. А через рік – спілкуватися з іноземцями без словника і стресу.

Літо – вдалий час, щоб продавати книжки на Amazon?

Я б сказав, літо, – найкращий час для старту книжкового бізнесу. У моєму блозі є окрема стаття про це. Якщо коротко, то влітку можна підзаробити на сезонних або ситуативних книгах. Плюс до всього ви вивчите платформу вздовж і впоперек, розберетеся з рекламою, знайдете виконавців, з якими зможете працювати над своїми наступними книжками. Зрештою літо минає швидко, а за підсумком ви зможете заробити собі $500-1000 на осінь. Це буде ваш перший крок до пасивного доходу. Тим більше, це найприбутковіший час на Amazon – американці (а вони основна купівельна аудиторія) активно здійснюють покупки в цей період.

Які найближчі плани?

Удосконалювати свій курс! У цьому бізнесі потрібно постійно тримати руку на пульсі. Тому зараз я активно оновлюю всі матеріали, поповнюю блог. Ще я дуже зацікавився випуском аудіокниг – це наступний етап мого зростання. Здавалося б, начебто 7 років уже цим займаюся, але можливостей для розвитку книжкового бізнесу не збавляється. Мені, напевно, ніколи не стане нудно. Ось, наприклад, нещодавно ми спільно з польським колегою, якого я зустрів під час участі в «А-Форум» від Amazon торік, випустили перший у світі курс «Книжковий бізнес на Amazon» польською мовою і вже проводимо вебінари для польських студентів.

Іноді думаю, але ж цього всього і не було б, якби якихось кілька років тому я не дозволив собі мріяти по-крупному. Якби я не усвідомив, чого я дійсно хочу – побачити світ – і не почав шлях до своєї мети. Не йдеться про даремні мрії – я досить прагматичний, тому мені важливо розуміти, що завтра в мене буде подушка безпеки на наступні півроку. Йдеться, скоріше, про прийняття внутрішнього рішення – змінити своє життя – і про пошуки реальних варіантів, як це забезпечити фінансово. Варіантів, які в ідеалі не залежать від кризи, яка, ви самі бачите, перевернула з ніг на голову те, що ще вчора здавалося стабільним. Я щасливий, що свого часу мені вдалося знайти цей варіант і побачити, що наші можливості не обмежені нічим. Хіба що нашою уявою.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук