Україна визнала власника AliExpress спонсором війни

Читати на RU

17 серпня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) визнало китайську групу компаній Alibaba Group Holding Limited міжнародним спонсором війни і додала її до відповідного списку. Про це йдеться на сайті агентства.

  • Як і у випадку з іншими компаніями зі списку, причиною для такого рішення послужило те, що група компаній продовжує працювати в рф. Зокрема, надає свої платформи для продажу товарів з вивезеної з окупованих територій України міді.
  • У 2023 році компанія оголосила, що планує розділити Alibaba Group на 6 груп: Cloud Intelligence Group, Taobao Tmall Business Group (Taobao, Tmall, Taobao Deals, Taocaica\i, 1688.com), Local Services Group (Amap, Ele.me), Global Digital Business Group (Lazada, AliExpress, Trendyol, Daraz, Alibaba.com), Cainiao Smart Logistics, Digital Media and Entertainment Group (Youku, Alibaba Pictures).
  • З цього переліку на території росії найпопулярнішим є інтернет-магазин AliExpress, якою керує дочірня російська компанія з групи Alibaba ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)».  Власником ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)» є зареєстрована у Сінгапурі компанія Aliexpress Russia Holding Private Ltd.
  • На 2023 рік компанія продовжує ведення справ у росії, надаючи міжнародний майданчик для продажів закордонних товарів. Прибуток ТОВ «Алибаба.КОМ (РУ)» за 2022 рік склав 16,3 млрд рублів (близько $160 млн).
  • Також Aliexpress причетна до торгівлі міді з окупованих територій України. У квітні 2023 року китайська Quzhou Nova закупала щонайменше 3220 тонн мідного сплаву на загальну суму $7,4 млн у Дебальцевського заводу металургійного машинобудування (контролюється росіянами) в період з 8 жовтня 2022 року по 24 березня 2023 року. З вивезеної з окупованих територій міді компанія виробляє товари, які продає на платформах Alibaba.
  • Alibaba вдається й до цензурування українського контенту на своїх платформах, пов’язаного з російською війною. У березні 2022 року Alibaba заблокувала профіль українського стримера Дмитра Ромашка, який мав на AliExpress понад 268 000 підписників, за допис про війну. За проросійські погляди з платформи користувачів не видаляють.
  • Нагадаємо, що серед китайських бізнесів, які НАЗК віднесла до міжнародних спонсорів війни, є виробник побутової електроніки Xiaomi Corporation, а також Hikvision, державна компанія, що виробляє обладнання для відеоспостереження. Її камери зокрема використовуються для систем відеоспостереження у Києві.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук