Маркетплейс Etsy, що фокусується на крафтових товарах, має декілька пропозицій щодо прийому платежів продавцями. На сьогоднішній день вони можуть користуватися PayPal або Etsy Payments – внутрішньою платіжною системою. Проте, якщо ви працюєте з України, зважайте на те, що наразі Etsy не підтримує безпосередню можливість отримувати кошти на рахунки локальних продавців.
Для AIN.Business Серветник Микола, керівник відділу Upgrade компанії Handmade-Hub UA, розповів про реалії роботи українських продавців з платежами, а також переваги потенційного виходу на ринок України довгоочікуваної Etsy Payments.
Українці на Etsy: реалії роботи з платежами
Хоча питання Etsy Payments все ще відкрите, бізнеси в Україні продовжують торгувати на Etsy та успішно приймати платежі. Звісно, компанії втрачають на комісіях посередникам, іншій платіжній системі, і загалом у ефективності, але оскільки це єдиний ефективний шлях розвиватися на платформі – обирати не доводиться.
На жаль, наразі для отримання коштів від клієнтів українські продавці можуть скористатися тільки PayPal. При цьому, сервіс також працює із суттєвим обмеженням – приймати платежі, як бізнес, не можна. Компанія PayPal не масштабує цю можливість для клієнтів з України. Саме тому, бізнесам на Etsy доводиться шукати способи реєстрації акаунту з іншої країни, де така послуга доступна, або ж звертатися до компанії, яка виступить для бізнесу посередником.
Варто зважати на те, що з метою власної безпеки будь-який перевірений посередник заморожує частину грошей. Це практикують на випадок, якщо продавець не виконає своїх зобов’язань. Наприклад, не відправить товар або виявиться шахраєм. Проте, як показує досвід клієнтів Handmade-Hub UA, співпраця з посередниками має ряд переваг і загалом є найбільш продуктивним і зрозумілим нині варіантом. Звісно, якщо виключити той факт, що для бізнесів обмеження від міжнародних гравців, таких як Etsy і PayPal, для нашого ринку часто є причиною тричі обдумати потенційну можливість просувати справу шляхом e-commerce…
Etsy Payments в Україні?
Найзручнішим рішенням для продавців на Etsy є власна платіжна система компанії – Etsy Payments. Проте, Etsy не розглядала Україну, як партнера, багато років. Це, зокрема, пов’язують з тим, що в країні немає фінансової інституції, яка виступила б партнером Etsy Payments для виплат мерчантам.
Починаючи з 2021 року Міністерство цифрової трансформації України, «Укрпошта», а також представники місцевих бізнесів ведуть переговори з командою Etsy щодо відновлення роботи маркетплейсу в країні з усіма перевагами. Крім цього, була зареєстрована відповідна петиція, яка станом на серпень має більше 30 000 підписів.
Хоча донедавна новин по цьому питанню не було, влітку 2023 року стало відомо про початок тестування Etsy Payments в Україні. Зокрема, як повідомили деякі локальні продавці, серед яких і клієнти Handmade-Hub UA, компанія надіслала офіційне запрошення взяти в ньому участь. Крім України компанія запустила тестування в Японії, Таїланді та Перу.
Для отримання оплати магазинами обрали сервіс Payoneer, який багато років присутній на нашому ринку, та співпрацює з такими міжнародними маркетплейсами, як Amazon і eBay. Наразі учасникам тесту надходять платежі в кабінет Etsy Payments, і один раз на тиждень кошти перераховуються на рахунок Payoneer. З Payoneer продавці мають змогу перерахувати надходження на власні картки будь-якого українського банку.
Хоча участь в тестуванні не є зобов‘язанням, прийнявши рішення долучитися до тестування, український бізнес не зможе повернутися до отримання платежів через звичні для себе сервіси. Тобто, Etsy не запевняє, що точно вийде на український ринок, але й пропонує схвалити безповоротне рішення учасникам бети. Що це означає – покаже тільки час. Сподіваємося на краще.
Що це означає для українців
Можна стверджувати, що в разі успішного завершення тестування для крафтовиків в Україні може статися переломний момент у роботі. Зазвичай, старт власної платіжної системи маркетплейсу в країні дає значний приріст продажів. Це однозначно великий плюс як для продавців на платформі, самої Etsy, а також країни, де локалізований бізнес. Проте, найбільше плюсів, звісно, для торговців. Серед них:
- Зручність та легкість використання. Etsy Payments інтегрована безпосередньо в платформу Etsy і надає продавцям зручний та простий інтерфейс для прийому платежів.
- Більше способів оплати. З Etsy Payments стануть доступними різноманітні способи оплати. Це кредитні та дебетові картки, Apple Pay, Google Pay та інші.
- Швидка обробка платежів. Etsy Payments пропонує швидку обробку платежів, що означає зменшення затримки та загального надходження коштів від клієнтів на рахунок облікового запису.
- Зменшення витрат. Використання Etsy Payments зменшить витрати на обробку платежів, оскільки зникне потреба в підключенні сторонніх сервісів, а також посередників.
- Автоматична конвертація валют: Якщо ви продаєте за межами своєї країни, Etsy Payments може автоматично конвертувати валюту з урахуванням поточного курсу обміну.
- Захист від шахрайства. Etsy Payments надає певний рівень захисту від шахрайства та співпрацює з антиспамовими системами для захисту як продавців, так і покупців.
- Можливість повернення коштів. Система дозволяє легко здійснювати повернення коштів покупцям через інтерфейс платформи.
- Довіра покупців. З Etsy Payments у покупців за кордоном буде більше довіри до локальних магазинів, адже вони будуть певні, що платежі обробляються на офіційній платформі.
- Легша відстежуваність платежів: Etsy Payments може надавати інструменти для відстеження статусу платежів, замовлень та фінансової інформації прямо з облікового запису продавця.
Крім цього, з Etsy Payments українці, можливо, зможуть вільно створювати нові магазини на Etsy. Ця опція недоступна в країні з 2021 року. Таким чином, успішний запуск власної платіжної системи компанії на ринку створить всі умови для буму вітчизняних МСБ на міжнародному майданчику.
Загалом, онлайн-платформи – один з найпопулярніших видів ведення бізнесу в Україні. Як показує статистика видання AIN.Business, кожний третій МСБ, що займається виробництвом товарів вже торгує на міжнародному майданчику, або планує вихід найближчим часом. Це Amazon, eBay, Etsy, та інші платформи. Проте, саме на Etsy українці мають найбільший успіх і виділяються серед представників інших країн. За даними офісу компанії, в 2023 році на маркетплейсі зареєстровано понад 55 000 підприємців з України. І можна тільки уявити, як збільшиться ця цифра зі зняттям обмежень і запуском в країні Etsy Payments.
30 серпня 2023 року Amazon продовжила пільгові умови для бізнесу з України ще на рік. Деталі: